Magazin

Haktan’dan duyanları şaşkına çevirecek açıklamalar…

İmparator Haktan Kanev, 30 yıllık kariyerinde ilk ve tek akşamı verdi. Muhalif gibi görünen Diva Bülent Ersoy, 14 yıl önce yaşanan isim tartışmasının perde arkasını konuştu.

1973 yılında TRT sanatçısı Çello Nursal Kanev ile milletvekili Ahmet Kanev’in oğlu olarak doğdu. izmirTürkiye’de doğan Haktan Kanev, hayatını müziğe adamış bir isim. 5 yaşında gitar çalmaya başlayan Haktan Kanev, yedi yaşında TRT çocuk takımına katıldı ve o yıllardan bu yana tüm hayatını geçirdi. Müzik Ölü. İmparator Haktan Kanev, televizyon ekranlarından ve gazetelerden olabildiğince kurtulma çabasıyla ilk olarak AKŞAM TV’de boy gösterdi. Rapor Verilmiş. 30 yıllık meslek hayatı boyunca dergi Figüran olmamak için özel hayatıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadığını söyleyen Haktan Kanev, akşam yıldızı Yasemin Ilan’ın konuğu oldu. Usta sanatçı, yıllardır tüm hayranlarını ilgilendiren konulara açıklık getirdi.

BÜLENT ERSOY benden özür diledi

“Popstar Alaturka’da Bülent Ersoy, Kapn Her Çaldı adlı şarkıyı yorumlarken şarkılarınızı sert bir dille eleştirdi. Sonrasında bir diyalog yaşadınız mı? Wallpaper şu sözlerle açıkladı:

“Öncelikle şunu söylemeliyim ki Bülent Hanım’ı bir müzisyen olduğu kadar insan olarak da çok seviyorum ve takdir ediyorum. Gösteriye konuk sanatçı olarak davet edildim. Orada yarışmacı arkadaşlar benim sahne performansımdan yola çıkarak bir şarkı söylediler. Dediğim gibi olduğunu iddia ettiler. O da “tamam” dedi ve Osman Erkor’a canlı olarak “Haktan’ı buraya çağır buraya gelsin diyorum” dedi.

Kimse bana bir beyefendi, daha fazla basın danışmanı veya yönetici göndermedi. Beyefendi, “Bülent Hanım sizin nasıl bir müzisyen olduğunuzu biliyor, sizi çok takdir ediyor ve seviyor. Bülent Hanım, “Yapmalıydım, bu soruyu canlı sormalıydım” diyerek özür dilememi istedi. Kendisine saygı duyduğumu belirterek, “Açıklamamı zaten yaptım, yanlış yok” dedim. Kibarca özür diledi. Daha sonra aramızda bir sorun olduğu, birbirimize kızdığımız, hepsi yanlış ve yalandı yazıyordu. Haberlerİkimiz de müzikten anlayan insanlarız, ihtiyacımız olduğu gibi davrandık. Aşçılık işine aşina olmayan biri varsa ısrarla, “Eh, okuduğum kadarıyla doğru. O da benim saygın biri olduğumu biliyor ve bana saygıyla yaklaştı.”

Meslektaşlarımı korkutan bir sesim var

“Ses sigortanızı düşünüyor muydunuz?” Haktan Kanev, bir soruya cevaben, pervasızca karısı Alnur Hanam’ın adını değiştirdi ve çok tehlikeli bir sesi olduğunu söyledi. Meslektaşlarımı korkutan bir sesim olduğunu söyleyen Hacktan, şunları söyledi:

“Eşim ses sigortam Olknur hanım. Kocam geçen şubatta hastalandı, 1 Mart’ta büyük bir ameliyat geçirdi. Yemin ederim, sonunda iyi olduğu haberini alana kadar yemeyi ve içmeyi bıraktım. Haziran. Ben’ İki günde bir bardak çorba içtim. “Bunu dünyada yapamam.

Müziği bıraktığı gün eşiyle tanıştı ve restoran açtı

1980’ler-90’lar ve 2000’lerde müzik sektöründe sevilen 5-10 kişinin insanları dinlemeye zorlandığı ve bunlara girmenin neredeyse imkansız olduğu gerçeğiyle ilgili Hacktan, “İlk olarak tam 30 yıl önce sırları paylaşmak istedim. İzmir’de oynuyordum, meslek değiştirmeye karar verdim, bu işi yapamayacağımı düşündüm ve kurtlar masasına oturdum. Zamanı hatırla, gelmiş olmaktan gurur duymak bana dokunuyordu. Koltuklara ulaşmak imkansız görünüyordu. Müzik yaratamayacağıma karar verdim. Müzikte nepotizm gördüm, “Bizden gelsin, bizden değil.”

Bu sebeplerden dolayı müziği bırakıp bir restoran açacaktım, hazırlandım ve çaldığım yer hakkında konuştum. Geçen hafta sahneye çıktığımda şimdiki eşim olan Olknur Hanami sesimi devreder, heyecanını korur ve benimle buluşmaya gelirdi. Bu an hayatımda bir dönüm noktası. İlkni hayatıma girdiğinden beri tüm hayatım değişti. Beni müzik yapmaya devam etmem için teşvik etti. 6 yıl sonra İstanbul’a geldik ve ilk albümümü yaptık. Yönetimimi devraldı ve hayatlarımızı yeniden birleştirdik, yaşam biçimini başlattık. Kısacası buraya Olknur Hanım sayesinde geldim. O olmasaydı, asla albüm yapmazdım, profesyonel bir müzik kariyerine asla dönemezdim ve sen beni tanımıyordun. Neden zirvede değilsin sorusuna dönecek olursak; Çıkarların ön planda olduğu ve yanlış ilişkilerin kurulduğu bir sistemin parçası olmak istemiyorum. pek bir şey beklemiyorum. Sesimle istersem her yerde olabilirim ama her yerde olmak istemiyorum, sadece beni duyan ve duyan insanların kalbinde olmak istiyorum, bütün işim bu. İstesem bu sesle helikopterle işe gidebilirim ama para açlığım yok. Sesimi işaretlemem ve arkadaş edinmem. Sadece hayatımda stres istemiyorum. ”

25 yıldır saçlarım bu boyda hiç değişmeyecek çünkü…

25 yıldır saçlarımın bu kadar uzun olmasının sebebi eşim Alnour Hanami. Olknur Hanım saçımı uzatmamı istedi, saçımın çok yakıştığını fark ettim ve kuaförle vakit geçirmeyi sevmiyorum. Uzun saç kullandığınızda sık sık tıraş olmanıza gerek kalmıyor ki bu benim için büyük bir rahatlık. Bu nedenle saçlarımı hep böyle göreceksin, hiç kesmeyi düşünmedim, düşünmeyeceğim de.

Boyum kısa diye yazanlar var hayır Allah aşkına 1.93

Haktan Kanev, gençliğinde 123 kilo olduğunu belirterek, “İlk kez itiraf ediyorum, senin için ilginç olacak ama ben 15 yaşındayken kilo vermek için bebek maması yedim. Sen çok zayıf bir çocuktun. ve bu beni çok rahatsız etti, çok yemek yedim makarna yedim pirinç kazandım bir anda kilo aldım 123 kilo oldum ama eşim Olknur hannam’ın desteğiyle kilo verdim çünkü olmadığımı düşünüyordum sahnede fit. “Ben 1.93 boyundayım ve 86 kiloyum” dedi.

Yüzüklerin sırrı ne?

Haktan Kanev, parmağından hiç çıkarmadığı altın yüzüklerin sırrını sorduğumuzda “Babasından miras” cevabını verdi. 2001 yılında babasının kalp krizi geçirerek aniden vefat ettiğini açıklayan ünlü sanatçı, “Bu iki yüzüğü babamın hatıra parmağından asla almayacağım. Onlar benim için çok değerliler” dedi.

Sadece benimle tanışanlar şarkımı dinler

Hacktan Kanev, “Mesleğin ustasıysanız bu mesleğin faydalarına ihtiyacınız yok. O yüzden iki günde bir sadece sesiniz var diye dergiye çıkmamalı ve sahneye çıkmamalısınız. Gerek yok. sırf “Sen iyi bir şarkıcısın. 500 kişinin beni tanımasını ve şarkılarımı dinlemesini istiyorum ama bunu sevgi ve şefkatle değil, anlayışla yap” diye magazin figürü olmak.

Beni engellemediler 9 yılımı çaldılar

Haktan Kanev şunları ifade etti; “Engelleme ya da engelleme fikriyle ilgili de şunu söylemek istiyorum: İlk albümümü çıkardığımda bir plak şirketiyle mahkemeliktik ve 9 yıl sürdü. O 9 sene ne albüm yapabildi, ne albüm yapabildi. Benim için çok büyük bir zaman kaybıydı. Televizyon programlarına katılamadık. Hacktan firması sahneye çıkmama izin vermiyormuş gibi dedikodular yayıldı. “Sesin çok güzel, neden sahnede değilsin?” diye sormaya başladı. Ve kendi albümlerimizi oluşturmaya başladık.”

Hacktan hayalini açıkladı: Bir filmde, hatta temizlikçi rolünde oynamak!

Haktan Kanev “Ekranda harika görünüyorsun, oyunculuk düşünüyor musun?” sorusuna şaşırtıcı bir yanıt verdi. Çocukluğundan beri en büyük arzusunun filmde yer almak olduğunu anlatan Hacktan, “Filmde üç saniyeliğine de olsa rol almayı gerçekten çok istiyorum. Hatta Şafak Sezer konusunda ısrar edecektim. Colpacino serisinin son filminde rol alacaktım ama zaman kazanamadım, sete gidemedim. Ama Şafak Sezer yeni bir film çekerken aramasına bile gerek yok, sete gidip “Sen aramadın ben geldim.

“Çöpçü, simitçi, şekerci, hatta sokakta iki saniyeliğine yürüyen biri olabilirim” diyorum. ‘Gelecekte torunlarıma ‘Bak ben bu filmdeydim’ diyebilirim, Hackton dedi ki, ben de oyuncu olacağım. Kenan İmrzalıoğlu’nun rakibi olduğumu asla ilan etmeyeceğim. “Bu alanda Mehmed Amca’nın iradesi kadar naif. Reyting alamıyorum ama orada oynadığı bir şakası olabilir. Mesela ben de katılsam iyi olmaz mıydı? bu saç dökülmesi olmayan periyodik bir drama mı?”

Hacktan'ın duyanları şaşırtacak açıklamaları...
Hacktan'ın duyanları şaşırtacak açıklamaları...
Hacktan'ın duyanları şaşırtacak açıklamaları...

Kaynak: Snob Magasin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu