Ekonomi

Hamsi yüzleri güldürdü palamut ise hayal kırıklığı yaşattı

DÜZCE (İHA) – Balık avlama yasağı kalkar kalkmaz denizdeki balıkçılar ahırları yakalanan balıklarla doldurdu.

DÜZCE (İHA) – Balık avlama yasağı kalkar kalkmaz denizdeki balıkçılar ahırları yakalanan balıklarla doldurdu. Yeni av sezonuyla hayal kırıklığına uğrayan balıkçılar, Anchou avına güldüler.

Denizlerde avlanma yasağının kaldırılmasının ardından balıkçılar denize açıldı. Gece yarısından sonra denize açılan balıkçılar, bir haftalık balık avının ardından geri dönmeye başladı. Taze balık tezgahtaki yerini almaya başladı. Vatandaşlar tezgaha gelen balıkları ilgiyle karşıladı. Uzun bir aradan sonra balıkçı tezgahlarına giden vatandaşlar, taze balık yemek için Anke ile buluştu. Raflarda yer alan balıklar arasında hamsi en çok tercih edilen balık olurken, palamut ise denizden verimi düşük olduğu için balık türleri arasında tercih edilmedi.

Palamut hüsrana uğradı, Hamsi mutluluk getirdi

Yeni av sezonunda Anchou avına gülümsediklerini söyleyen bir balıkçı Tuncay KılıçHamsi gülümserken, Palamut hayal kırıklığına uğradı. Kılıç, “Bonito hayal kırıklığına uğradı. Bu yıl Palamut yok. Durumu çok kötü. Bu nedenle Bontio tezgahlarda görünmüyor. Hamsi çok iyi. Yerli hamsiler çıkmaya başladı. Uygun fiyatlı, inşallah olur. bereketli bir sezon olsun ama palamut için umudumuz yok palamut olmayacak gibi görünüyor. denizdeki tüm balıklar aynı anda değil. lüfer ve lacivert gibi onları ileride hissedeceğiz. Palamut bu yıl değil.Bu yıl değil.Bu yıl değil.Hamsiler hala aynı ama şimdi iyi durumdalar.Denizi geçen balıkçılardan bahsediyoruz. Kara DenizOldukça iyi durumda olduğunu söylüyorlar. Şu anda yerli hamsimiz o zamanlar tezgahlarda değildi ama şimdi tezgahlara geldi. Henüz erken olmasına rağmen, biz insanlar bu bolluğun tadını çıkaracağız. “- dedi.

Anchov 25 kilogram ağırlığında

Balık fiyatlarının çok yüksek olmadığını ancak ileride düşeceğini söyleyen Kılıç, “Balık fiyatları şu anda çok uygun. Hamsi kilosu 25 lira. Hedok 25, istavrit 30, kefal ve levrek var. Fiyatlar ise şöyle çok yüksek değil. “Daha yüksek olacak. Düşecek” dedi. – DÜZCE

Hamsi güldürdü, Palamut hüsrana uğrattı
Hamsi güldürdü, Palamut hüsrana uğrattı
Hamsi güldürdü, Palamut hüsrana uğrattı
Hamsi güldürdü, Palamut hüsrana uğrattı
Hamsi güldürdü, Palamut hüsrana uğrattı

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu