Sağlık

İkinci kez Kovid-19’a yakalanan hasta aşı yaptırmamanın pişmanlığını yaşıyor

İzmir’de ikinci kez koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ve yoğun bakımda tedavi gören 38 yaşındaki İbrahim Gezar, aşı yaptırmadığına pişman oldu.

İzmir’de ikinci kez koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ve yoğun bakımda tedavi altına alınan 38 yaşındaki İbrahim Gezar, aşı yaptırmadığına pişman oldu.

2 çocuk babası Gezar, Buka ilçesinde yaşıyor. Mart Hastalığı üzerine Mart ayında yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Nefes darlığı şikayeti olan Gezar, bir süreliğine Buca Seyfi Demirsoy İzmir Demokrasi Üniversitesi’ne gitti. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 servisinde tedavi altına alındı.

İyileştikten sonra serbest bırakılan Gezar, takip eden süreçte herhangi bir aşı yaptırmadı. Sezar, 11 Ağustos’ta yakınları tarafından ateş ve nefes darlığı şikayetiyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne yatırıldı. Swat Seren Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Cerrahi Hastanesine kaldırıldı.

Covid-19’a olumlu yanıt veren Gezar, hastanenin yoğun bakım ünitesine alındı.

“Bu ciddi hastalığı yenmenin tek yolu aşıdır”

İbrahim Gezar, bir AA muhabirine, ikinci kez yakalanan Covid-19’un çok yorgun olduğunu söyledi.

Sağlığının her geçen gün daha iyiye gittiğini söyleyen Gezar, “Yaklaşık 5 yıl önce kalp ameliyatı oldum, yani kronik bir hastalığım var. Yatakta bu hastalığım var. Keşke aşı olsaydım. Bunu aşmanın tek yolu bu. ciddi bir hastalık aşı olmaktır.Bu hastalık “Kovulduğunda daha güçlüdür. Bir şekilde atlanır.” dedi.

Eşini ve çocuklarını çok özlediğini ifade eden Gezar, sağlık çalışanlarının yoğun bakımdayken yaptığı fedakarlıklara yakından tanık olduğunu söyledi.

Nefes almanın çok güzel bir duygu olduğunu vurgulayan Hazar, “Covid-19 salgınıyla mücadelede aşı çok önemli. Hastaneden çıktıktan sonra ilk kez aşı olacağım ve adetim bitti. Herkes aşı olmalı. ” dedi.

“Herkesi bilimin arka planına karşı aşıya davet ediyoruz”

Hastane Yoğun Bakım Hekimi Prof. Cenk Kıraklı, Gezar’ın onları yanında götürürken yaşadığı solunum sıkıntısı nedeniyle hayatını tehdit ettiğini söyledi.

Hastayı entübe etmek için çok uğraştıklarını söyleyen Caraçlı, “Hastamız aşıyı ihmal etti. Pişman olduğunu da söyledi. Yoğun bakım süreci hastalarda travma yaratıyor. Bu nedenle salgınla mücadelede aşı olmak çok önemli. herkesi bilimin arka planına karşı aşı yapmaya davet edin.” Mükemmel aşı ile bitecek. “Kullanılan ifadeler.

İkinci kez Kovid-19'a yakalanan hasta aşı yaptırmadığına pişman oldu
İkinci kez Kovid-19'a yakalanan hasta aşı yaptırmadığına pişman oldu
İkinci kez Kovid-19'a yakalanan hasta aşı yaptırmadığına pişman oldu
İkinci kez Kovid-19'a yakalanan hasta aşı yaptırmadığına pişman oldu

Kaynak: Anadolu Ajansı / Tezcan Ekizler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu