Ekonomi

İKV Başkanlığı’na Ayhan Zeytinoğlu yeniden seçildi

Ekonomik Kalkınma Fonu (IKV) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu Yeniden seçildi.

İKV’den yapılan açıklamaya göre, İKV’nin 59. Genel Kurulu, İKV mütevelli başkanları, yardımcı kurum temsilcileri ve delegelerinin katılımıyla İstanbul’da yapıldı.

Ayhan Zeytinoğlu, İKV’nin Temmuz 2020’den Eylül 2021’e kadar olan faaliyetlerini kapsayan Genel Kurul’a hitap etti.

Genel Kurul, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve კავAvrupa Birliği Başkan Faruk Kaymakçi, Türkiye Toplantı, Odalar ve Borsalar (TOBB) Başkan Yardımcısı Ali Kopuz, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagic, İstanbul Ticaret Odası (İSO) Başkan Yardımcısı İrfan Özamaartlı tarafından gerçekleştirildi. , Türkiye İhracatçı Başkanı Zeytinoğlu.

İKV Ayhan Zeytinoğlu’nun yeni Yönetim Kurulu’nda Prof. Haluk Kabalıoğlu, Sedat Zinkirkıran, Attila Menevşe, İsmail Güle, Tuncay Şahin, Kan Yakaoğlu, Ömer Gülsoy, Mehmet Kaya, Dr. Zeynel Abidin Erdem, Ali Sami Aydın, Celal Kaya, Levent Taş, Yavuz Altun, Süleyman Uyar, Akansel Koç ve Hakkı metsmet Aral, Denetim Kurulu üyeleri ise Musfata İçöz ve Türker Ateş’ti.

Ayhan Zeytinoğlu, İKV Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden seçildi.

“Yaşasın Avrupa Türkiyesi, çok yaşa Avrupa Türkiyesi”

Genel Kurul’da açıklama yapan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Farouk Kaimakchi, Avrupa Birliği ile ilişkiler hakkında bilgi verdi.

İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu da salgın sırasında sanal ortamdaki faaliyetlerin online teknolojileri kullanarak devam ettiğini ve Türkiye ile AB arasındaki kritik konuları tartışmak için çok sayıda web semineri düzenlendiğini kaydetti.

İngiltere ile AB anlaşmasının ardından Serbest Ticaret Anlaşması’nın (STA) imzalanmasının Türkiye için önemli bir başarı olduğunu vurgulayan Zeytinoğlu, bu serbest ticaretin Gümrük Birliği kadar basit bir ticaret olmadığı gerçeğinin ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini kaydetti. AB ile Gümrük Birliği ortağı olmak.

Yeşil Anlaşma’nın Türkiye için uygulanması konusunda kamuoyunu uyarmak ve bilgilendirmek için görev başında olduklarını söyleyen Zeytinoğlu, sivil toplum platformu oluşturmak için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Zeytinoğlu’na göre, Türkiye’nin AB perspektifi kritik bir dönüşüm sürecinde daha da ortaya çıktı: “Türkiye’den Merhaba Avrupa ve merhaba Avrupa Türkiye’si.” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu