Sağlık

İngiltere, seyahat kısıtlamalarında Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarmadı

Mayıs ayından bu yana İngiltere’nin uluslararası seyahat için kırmızı listesinde olan Türkiye, talep üzerine Kovid-19 verilerini paylaşmaya başladı. Bundan sonra İngiltere’nin yeni bir güncellemesinde Türkiye’nin renk değiştireceği ve kırmızı listede kalmaya devam edeceği söyleniyor.

İngiltere, uluslararası seyahat için yeşil, turuncu ve kırmızı listelerini güncelledi. Türkiye İngiltere Kırmızı Listesi’nde kaldı.

Türkiye kırmızı listede

İngiltere’nin talep ettiği Covid-19 verilerini paylaşmaya başlaması, Türkiye’nin listeden çıkarılabileceği yönünde umutları artırdı. Mevcut kurallara göre, sadece İngiliz vatandaşları ve oturma izni sahipleri Türkiye’den İngiltere’ye seyahat edebilir ve 11 gece kalabilir. otel Karantina için 28 2.285 ücret ödemek zorundadır.

İngiltere’den Türkiye’ye otel karantinası olmadan gitmenin tek yolu turuncu veya yeşil listede 10 gece geçirmek. İngiltere yükseltmesinde yer değiştiren ülkeler de oldu.

İngiltere, seyahat kısıtlamaları nedeniyle Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmadı

Tayland ve Karadağ da kırmızı listede

Tayland ve Karadağ’ın Pazartesi günü saat 4’ten itibaren kırmızı listeye alınacağı açıklandı. Turuncu listeden yeşil listeye Kanada, Danimarka, Finlandiya, Lihtenştayn, Litvanya ve İsviçre eklendi.

İngiltere’ye Turuncu Liste ülkelerinden gelenlerin 10 günlük karantinadan geçmeleri ve iki PCR testinden geçmeleri, Yeşil Liste ülkelerinden gelenlerin ise karantina olmaksızın sadece ikinci gün PCR testinden geçmeleri gerekiyor. Ne

İngiltere, seyahat kısıtlamaları nedeniyle Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmadı
BBC

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu