Ekonomi

İngiltere’nin Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarması fuar sektörünü hareketlendirdi

İngiltere, 22 Eylül Olarak TürkiyeKırmızı listeden kaldırıldı. Türkiye’nin kırmızı listeden çıkarılmasının ardından İngiliz turistler tatil beldelerinde toplandı. Bu durum fuar sektörünün de hareketlenmesine neden olmuştur.

Koronavirüs salgınının olumsuz sonuçları dünya genelinde hızla azalıyor. Sonuç olarak, Türkiye yoğun bir turizm sezonuna sahiptir. Haberler Daha fazlası geldi. İngiltere, yeni tip koronavirüs önlemi kapsamında kısıtlama uyguladığı Türkiye’yi 22 Eylül itibarıyla seyahat listesinden çıkarmıştı. Bu tarihten itibaren İngiltere’den Türkiye’ye gelen misafirler için “gezi sonrası zorunlu otel karantinası” uygulanmayacaktır. Bugün nasılsın Haberler O zamandan beri İngiliz turistlerin Türkiye’yi tercih ettiği bölgelerde rezervasyon yoğunlukları hızla arttı. Özellikle Muğla bölgesinde ciddi bir hareketlilik yaşandı. Ancak yine de sezonun yıl sonuna kadar uzatılması gündeme geldi. YDA Dalaman Havalimanı yönetim kurulu üyesi Hamdi Givench, kararın ardından İngiltere’den bölgeye uçuş görüşmelerine başladıklarını söyledi. İlk uçuşların 23 Eylül’de başladığını kaydeden Givench, Ekim ve Kasım aylarında hareketlilik beklediklerini söyledi. Fuarların bu sürece önemli katkı sağlaması bekleniyor.

Adil Sektör hareketlendi

Antalya’daki fuar faaliyetleri, 22-25 Eylül tarihlerinde düzenlenen süs bitkileri peyzaj, bahçecilik ve üretim teknolojileri sergisi ile başladı. ANFAŞ – Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki ilk fuarın ardından diğer fuarlar için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Üst üste düzenlenecek bir diğer fuar olan BEAUTIYLIFE EXPO, 30 Eylül 2021’de başlayacak. Ardından 13-15 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan EIF-Energy Teknoloji Fuarı’nı diğer fuarlar takip edecek. Türkiye’de birçok kısıtlamanın kaldırılmasının ardından daha aktif hale gelen turizm sektörü, diğer ülkelerin getirdiği kısıtlamaları kaldırarak toparlanma sürecine devam ediyor. – ANTALYA

Türkiye'nin Birleşik Krallık tarafından Kırmızı Listeden çıkarılması fuarcılık sektörünü harekete geçirdi

Türkiye'nin Birleşik Krallık tarafından Kırmızı Listeden çıkarılması fuarcılık sektörünü güçlendirdi

Türkiye'nin Birleşik Krallık tarafından Kırmızı Listeden çıkarılması fuarcılık sektörünü harekete geçirdi

Newsshlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu