Ekonomi

İSFANBUL Tema Park HADO Avrupa Şampiyonası, 25 Eylül’de gerçekleştirilecek

Türk Ulusal HADO ekibi de dahil olmak üzere 12 ülkeden yüzden fazla yarışmacının yarışacağı İSFANBUL Theme Park HADO Avrupa Şampiyonası 2021. Eylüliçinde yapılacaktır.

FSFANBUL Tema Park’tan yapılan açıklamaya göre, e. Spor Etkinlik kapsamında dünya birleşecek.

Yakartop oyunu artırılmış gerçeklik teknolojisi ile Japonya kökenli olan İSFANBUL Tema Parkı, bugün 60 ülkede düzenlenen ilk HADO Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor.

İSFANBUL Tema Park’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğin rekabete dayalı bir oyun ortamı olma ihtimali yüksekken, tüm gün sürecek şampiyonada ilk dört sırada yer alan takımlar, HADO Dünya Kupası’na katılma ve toplamda 10.000 $ nakit ödül kazanma şansı yakalayacak. .

HADO hayranları, 128 metrekarelik açık ekran İSFANBUL tema parkında şampiyonayı anlık olarak izleyebilecekler.

Şampiyonanın da sponsoru olan tema park, Türk milli takımı HADO’nun da aralarında bulunduğu 12 takımla yüzü aşkın sporcuyu ağırlayacak.

Tüm gün büyük bir heyecanla sürecek olan İSFANBUL Theme Park HADO Avrupa Şampiyonası 2021 yılında yapılacak. TürkiyeYunanistan’ın yanı sıra Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Avusturya, Hollanda, Fransa, İspanya, İngiltere, Galler ve Türkiye de ISFANBUL Tema Parkı’nda yarışacak.

“Geleceğin sporcularının eğitimini finanse ettik”

Açıklamada görüşlerine yer verilen İSFANBUL Tema Park Müdürü Tankut Tonger, tema parkta bugüne kadar ev sahipliği yaptıkları sayısız etkinlikle konuklara unutulmaz anlar yaşattıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Ancak her geçen gün daha fazla ülkede unvanına sahip olduğumuz ve giderek daha fazla sporcunun oynadığı şampiyonluk. – Spor Federasyonu’nun (TESFED) HADO’nun katılımı bize HADO’nun geleceği hakkında bilgi veriyor. Sporcular.”

Geleceğin sporcularını yetiştirmek için etkinliğe sponsor olduklarını vurgulayan Tonger, Türkiye’nin dünyaya tanıtılmasında tüm sporların önemli bir rol oynadığını söyledi.

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda birçok kez gösterildiğini kaydeden Tonger, şu bilgileri verdi:

“Birçok sporcumuz ülkemizin bayrağını podyuma çıkardı, tüm dünyada İstiklal Marşımızı çalıp bizi dünyaya tanıttı. E-sporun gelecekte çok önemli bir misyonu olacak. Bundan sonra tüm spor dallarını desteklemeye devam edeceğiz. ve sporcularımıza ve ülkemizi geliştirmeye devam ediyoruz.”

HADO hayranlarının şampiyonayı 128 metrekarelik açık ekrandan ve FSFANBUL Tema Park’taki sahneden canlı olarak izleyebileceğini anlatan Tonger, izleyicilerin FSFANBUL Tema Park’ta sadece şampiyonayı değil HADO’yu da izleyebileceğini söyledi. Ayrıca geleceğin oyununu her an deneyimleyebileceklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu