Gündem

Isparta’da bir mahalle daha kapalı pazar yerine kavuştu

ISPARTA (İHA) – Isparta Çin belediyesi tarafından yapımı tamamlanan kapalı pazar faaliyete geçti.

Isparta Valisi’nin Çin kapalı pazarının açılması nedeniyle Ömer Seimenoğlu, AK Parti Isparta Milletvekili Recep Kişisel Pazar esnafı ve vatandaşlar ziyaret edildi. Ziyarete Isparta Belediye Başkan Yardımcıları Haki Kaia, Fahreddin Guzgun, Uğur Bayukçulku, Fatih Yaman, Serkan Kaia, belediye meclis üyeleri, mahalle başkanları, daire müdürleri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Büçüçü, pazarın faaliyete geçmesini, tüccarlar ve vatandaşlar için kazançlı olmasını istediğini dile getirdi.

Pazarın vatandaşların ve tüccarların hizmetinde olması nedeniyle mehter gösterisi Isparta Belediyesi Mehteran ekibi tarafından gerçekleştirildi. İftarın ardından pazar, duaların ardından Isparta’nın kamu hizmetine sunuldu.

Çin pazarının faaliyete geçmesinin ardından Isparta Valisi Ömer Seimeno დაlu ve AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özzel ve beraberindekiler, esnafla birlikte yürüyerek “verimli ve bol gelir” dileklerini ileterek vatandaşlarla sohbet etti.

“Cumhurbaşkanımız talebimizi hemen yerine getirdi”

Programın sonunda Çinur Mahallesi Muhtarı Hasan Derebek, esnaf ve vatandaşlara ikram edilen kapalı pazar yerinin yapımı için Isparta Belediye Başkanı Şkri Başdeirmen’e teşekkür etti. Muhtar Derebek, Mary Bashdeigermann’ın göreve başlamasının ardından mahallelerindeki marketin kapatılması yönünde bir talebi olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımız talebimizi hemen yerine getirdi. Mahallemiz modern bir pazara kavuştu. Başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz ve çabalar.”

“Daha hijyenik bir ortamda alışveriş yapabileceğiz”

Mahallelerinde bu tür hizmetler için uzun vadeli beklentilerini dile getiren vatandaşlar, “Bu güzel bir proje. Pazarın faaliyete geçmesinden dolayı çok mutluyuz. Daha hijyenik bir ortam satın alabileceğiz. organize pazar. Bizim için bir nimettir.” “

“Geniş ve geniş bir alanda duruyoruz”

Çarşı dükkanı sahipleri, pazarın açık olması nedeniyle çadırlarının durmadığını, yaz kış zor günler geçirdiklerini belirterek, “Satıştan çok rüzgar, yağmur ve sıcakla uğraşıyorduk. ve geniş alan “Başkanla birlikte size teşekkür ediyoruz.” – ISPARTA

Isparta'nın bir başka ilçesi de kapalı çarşıya sahip.

Isparta'nın bir başka ilçesi de kapalı çarşıya sahip.

Isparta'nın bir başka ilçesi de kapalı çarşıya sahip.

Haber ajansı lashlas – Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu