Gündem

İsrail Savunma Bakanı Gantz: ‘Abbas, inmesi zor olan bir ağaca tırmandı’

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, “İsrail’e işgali sona erdirmesi için bir yıl veriyoruz” dedi. Filistin Başkan Mahmud Abbas için “kaçması zor bir ağaca tırmandı.” Dedim.

Gantz ve Abbas dün New York’ta görüştü Birleşmiş Milletler BM Genel Kurulu’nun 76. Genel Kurulu’na görüntülü mesajlaşma yoluyla hitap ettiği İsrail Kanal 13’teki konuşmasını övdü.

BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, İsrail’e işgali sona erdirmesi için bir yıl verdiklerini belirterek, “Siyasi bir çözüm için çağrıda bulunması iyi, ancak uyarılması zor bir ağaca tırmandı. “Kullanılan ifadeler.

Abbas ile tekrar görüşme olasılığına gelince, Gence, “Onunla sahada istikrarı sağlamak için güvenlik konularını görüştüm. Gerekirse tekrar görüşebilirim” dedi. dedi.

Gantz ve Abbas geçen ay işgal altındaki Batı Şeria’da Ramallah şehrinde bir araya geldi.

Abbas, dün New York’un Ramallah kentinde düzenlenen 76. BM Genel Kurulu’na video mesajıyla hitap etti.

İsrail’in imzalanan anlaşmalara uymadığını ve tüm barış girişimlerinden kaçınmadığını vurgulayan Abbas, “İşgalci devlete Doğu Kudüs (Rusya, ABD) dahil 1967 sınırları dahil işgaline son vermesi için bir yıl veriyoruz. კავAvrupa BirliğiSınırı geçmeye ve tüm sorunları BM’nin himayesinde çözmeye hazırız. Aksi halde neden İsrail’i 1967 sınırlarında tanımaya devam edelim?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu