Gündem

Japonya’da 65 yaş üstü, üçüncü doz aşılarını 2022 başında olacak

JaponyaYeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele etmek için gelecek yılın başlarında 65 yaş üstü kişiler için üçüncü doz aşı kullanacak.

Reform Bakan ve Covid-19 aşılarından sorumlu Kabin Üyesi Kono Taro, virüs varyantlarına karşı önlemleri artırmak istediklerini açıkladı.

Cono, Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığı’na, üçüncü dozun ikinci dozun alınmasından sonraki 8 ay içinde alınabileceğine dair çalışma günleri kararını hatırlattı.

Cono, sağlık personelinin yıl sonuna kadar üçüncü doz aşıyı alabileceğini ve 65 yaş üstü insanlar için gelecek yılın başlarında yerel yönetimlerden halkı aşı hizmetinin düzenli sunumu için hazırlamalarını istedi.

Bakanlığın 3. doz aşı kararı, ikinci dozdan bir süre sonra Covid-19’a karşı üretilen antikorun azaldığını ve aşının Delta dahil çeşitli varyantlara karşı etkinliğini kaybettiğini gösteren bilimsel çalışmalara odaklandı.

126 milyon nüfuslu Japonya’da sağlık çalışanlarının Kovid-19’a karşı aşıları Şubat ayında, 65 yaş üstü kişilerin aşıları ise Nisan ayında başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu