Sağlık

Kanserde gen aktarımıyla tedavi üretiliyor

Kanser gen iletiminin tedavisi gerçekleşir

“Uluslararası Biyoteknoloji Kongresi” ikinci günü için devam ediyor

Biyoteknoloji alanındaki önemli gelişmelerin sunulduğu İstanbul – Uluslararası Biyoteknoloji Kongresi, ertesi gün alanında uzmanların katıldığı oturumlarla devam ediyor. Kongrenin ikinci gününde hücre ve gen tedavisine güncel yaklaşımlar ile kanser tedavisinde hücre ve gen tedavisine güncel yaklaşımlar tartışıldı.

Uluslararası Biyoteknoloji Kongresi, alanında uzmanların katıldığı oturumlarla devam ediyor. Kongrenin ikinci gününde hücre ve gen tedavisine güncel yaklaşımlar tartışıldı. Oturumlarda alanında uzman kişiler, kanser tedavisinde hücre ve gen tedavisine yönelik güncel yaklaşımlar ve kanser tedavisinde aşamalı çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi. Dördüncü oturumda “Hücre ve Gen Tedavisine Modern Yaklaşımlar”, Ph.D. Semih Tarın, Prof. Ali Güre, Prof. doktor fatih Demirkan ve Prof. Dr. Mustafa Çetiner sunumu yaptı.

“Kanser tedavisi gen transferi ile üretilebilir”

“Kanser Tedavisinde Hücre ve Gen Tedavisinin Yeri, Güncel Yaklaşımlar” Konulu Açıklamalar Yapan, Ph.D. Semih Tarien, “Kansere karşı viral vektörler için bir tedavi üzerinde çalışıyorum. Kullandığımız bu viral vektörler değiştirilebilir. Lentivirüs gibi genleri olan virüsleri kullanıyoruz. Bu geni aktararak kanseri tedavi edebiliyoruz. Covid-19’daki virüsler.” Özellikle patojenik olan virüslerin “insanlara zarar verdiği” fikrine kapıldık. Bu, patojenik virüsler için geçerlidir, ancak çoğu virüs aslında etkisizdir. “Bazı virüslerin doğanın evrimine katkısı önemlidir” dedi.

“Meme kanseri alt gruplarını transkriptomik yaklaşımlarla tespit edebiliyoruz”

Prof. Ali Osman Göre ise “Kanserde Transkriptomik Tedavi Rehberi” başlıklı sunumunda, transkriptomik yaklaşımlarla meme kanseri alt gruplarını açıkladı.

“Kanser tedavisinde etkili bir molekülü kanser tedavisinde kullanabiliriz”

Prof. Kanser tedavisinde faz-içi çalışmalara değinen Dr. Fatih Demirkan, “Özellikle onkoloji araştırmalarında etkili olan bir molekülü kanser tedavisinde kullanabiliriz. Faz 2 İkinci bölüm, kanser tedavisinde yapılan pilot etkinlik ve güvenlik çalışmalarıdır. etkili doz aralığı ve doz-yanıt ilişkisinin çalışıldığı hedef hastalığı olan sınırlı sayıda hasta. Aşama 3, araştırılan ilacın daha geniş bir popülasyonda etkinliğini ve güvenliğini belirler. Bilgi toplanır. Araştırma. “Faz 4 çalışmaları, lisanslı ilaçlarla yapılan klinik araştırmalardır” dedi.

Kanser gen iletiminin tedavisi gerçekleşir

Kanser gen iletiminin tedavisi gerçekleşir

Kanser gen iletiminin tedavisi gerçekleşir

Kanser gen iletiminin tedavisi gerçekleşir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu