Teknoloji

Kararsız kaldığı için aşısını yaptırmayan Kovid-19 hastası kadın pişmanlığını anlattı

Caesarea’daki tartışmalar nedeniyle aşı olmayan 57 yaşındaki Seima Asia’nın yeni tip koronavirüs (Covid-19) hastasının tedavisi pandemi hizmetinde 13 gün süren yoğun mücadelenin ardından devam ediyor. Bakım bölümü.

57 yaşındaki Sheima, Kaiser’deki çelişkili söylemler nedeniyle aşı olmayan yeni tip koronavirüs (Covid-19) hastası Asya13 günlük yoğun terapi yaşam mücadelesi sonrası tedavi Pandemi Hizmete devam eder.

Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alınan ve aşı olmadığı için ciddi bir hastalığı olduğu belirtilen Asya, yoğun bakımda olmasına rağmen oksijen maskesiyle rahatça nefes alabiliyor.

Konuşmakta güçlük çeken Asya, bir AA muhabirine, salgından sonra hep evde kaldığını, maskelere ve mesafeye dikkat ettiğini söyledi.

Asya, aşı olup olmayacağına karar vermediğini belirterek, “Aşı tek tip değil, farklı tipteydi. Aşı karşıtları çıktı. Her kanalda tartışmaya başladık. Herkes yaptırsın dedik, her şeyden önce aşı olsun dedik. sağlık “Profesyoneller, sonra yaşlılar, kronik hastalar da. Olumsuzluklar olduğunu duyunca kendimizi bu şekilde koruyabileceğimizi düşündük” dedi.

20 gün önce yaptığı PCR testinin pozitif çıktığını söyleyen Asia, başta nişanlısı ve torunları olmak üzere tüm ailesinin karantinada olduğunu söyledi.

Asya, hastalığın en kötüsünü atlattığını belirterek şunları söyledi:

“Evde çalışan bir kadın var, iki kez aşı oldu. O da ciddi bir hastalık geçirdi, kronik bir hastalığı da vardı ama sadece iki gün ağır bir hastalığı oldu, üçüncü gün kalktı. 13 gün yoğun bakımda kaldım, yoğun bakımdan yeni çıktım.Eski bir akciğer krizi geçirdim. 10-15 yıl önce zatürree geçirdim, kalıntıları yeniden ortaya çıktı. Kime güveneceğimiz konusunda kafamız karıştı. Panik içinde çok şey söylendi, o yapacak.”

“Bilgi kirliliğinden çok sıkıldık”

Pandemi Kliniği Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Denise Güzel, her yaş grubundan hastası olduğunu, aşı olmayanların çok fazla gözlem süresine ihtiyaç duyduğunu ve yoğun bakıma alınması gerektiğini söyledi.

Giselle, aşılananların kısa sürede iyileştiğini kaydetti.

“Özellikle sosyal medya ve diğer mecralarda bilgileri kirletmek istiyoruz. Bunları yenmek zorundayız. Aşının yan etkileri ve güvenliği hakkında gerekli bilgiler veriliyor. Lütfen aşınızı ihmal etmeyin, başka türlü bu hastalığı yenemeyiz. Bu hastalık biz enfekte olduğumuzda mutasyona uğrayacak. Aşıların bulaşmasının önündeki engeller. “Ateş edeceğiz, mutasyonları kıracağız. Aşı, antikor üreten bir şeydir. Karşılaştığımız virüs sadece bir virüs değil. Sürekli mutasyona uğrayarak organların aniden etkilenmesine neden olur. ”

Kararsız olduğu için aşı yaptırmayan Covid-19'lu kadın pişman olduğunu söyledi.
Kararsız olduğu için aşı yaptırmayan Covid-19'lu kadın pişman olduğunu söyledi.
Karar vermeden aşı yaptırmayan Covid-19'lu kadın pişman olduğunu söyledi

Kaynak: Anadolu Ajansı / Esma Küçükşahin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu