Gündem

KAYMAKAM KAYABAŞI, HEM SAZ ÇALDI HEM TÜRKÜ SÖYLEDİ

Nusaybin, Martin (DHA) – Mardinİçinde Nusaybin Nusaybin İlçesi’nde düzenlenen ‘Nusaybin Gençlik Buluşması’nda Kaymakam ve Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Kayabaşı enstrüman çalarak türküler söyledi.

Nusaybin mitanin Kültür Merkezi’nde düzenlenen Nusaybin Gençlik Buluşması, Kaymakam ve Belediye Başkan Yardımcısı Ergan Kayabaşı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Kayabaşı, yaklaşık üç hafta önce geldiği ilçede çok sıcak karşılandığını, yıllardır burada yaşadığını ya da kendini oradan gibi hissettiğini kaydetti. Nusaybin için yapacakları çalışmalara ise Kayabaşı şöyle devam etti:

Tabii bu kadar çabuk geldiğimizde bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz, ben de gençleştiğimde gençlerimizle ve gençlerimizle tanıştım, onlarla konuştuk ve varsa onların sorunlarını ve sorunlarını çözmek görevimiz olduğunu söyledik. . Bugün burada valiniz olarak değil, kardeşiniz olarak bulunuyorum. Bu nedenle, sorularınızı dürüstçe cevaplamak istiyorum. Özel bir ülkeye geldiğimi biliyorum. Emin olun tarihi, doğası ve insan profiliyle benim için çok değerli. Bu mutluluğu her gün hissediyorum. Nusaybinli kardeşlerimiz sizlerin desteğiyle Nusaybin’imizi çok daha iyi yerlere taşıyacağız inşallah. Bildiğiniz gibi bugün internetteki arama motorlarına baktığımızda nuseibinimize uymayan ifadeler ve kötü şeylerle karşılaşıyoruz. Ama Allah’ın izniyle bugün burada, önümüzdeki günlerde Nusaybin denince akla sanat, kültür ve kardeşlik denildiğinde söz veriyorum. Nusaybin’den Antalya’ya, Trabzon’dan tüm ziyaretçilerimizi Nusaybin’de ağırlayabilmemiz için tarihimizi, kültürümüzü ve misafirperverliğimizi tanıtacağız. O zaman inşallah tüm Türkiye Nusaybin’in gerçek yüzünü, gerçek misafirperverliğini görür. ‘

Açılışın ardından Kayabaşı gençlerin sorularını yanıtladı. İlçedeki spor, kültür ve sanat etkinlikleri ve projeleri ile altyapı ve altyapı projeleri hakkında bilgi veren Kayabaşı, gençlere kaymakamlık ve belediye olarak yapacakları projeleri anlattı.

Programın devamında müzik dinletisi gerçekleştirildi. Kayabaşı ayrıca bir müzik konserinde saz çalıp türküler söyledi. Programa katılan gençler, Kaymakam Kayabaşı’nın seslendirdiği türkülere eşlik etti.

Vali Kayabaşı, hem saz çalıp hem de Türkçe şarkı söyledi

Vali Kayabaşı, hem saz çalıp hem de Türkçe şarkı söyledi

Vali Kayabaşı, hem saz çalıp hem de Türkçe şarkı söylediVali Kayabaşı, hem saz çalıp hem de Türkçe şarkı söyledi

Haber Ajansı Demirören – Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu