Sağlık

Kayseri’de aşı sürecini tamamlamayanlar yoğun bakımdaki hastaların yüzde 95’ini oluşturuyor

Kaiser Sağlık Müdürü Doç. Ali Ramazan Benley, ilde aşı sürecini tamamlamayanların yoğun bakımda yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan hastaların yüzde 95’ini oluşturduğunu bildirdi.

Kaiser Sağlık Direktörü Doç. Ali Ramazan Benley, ilde aşı sürecini tamamlamayanların yoğun bakımda yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan hastaların yüzde 95’ini oluşturduğunu bildirdi.

Kendi, sosyal medya Şehrin yakın zamanda aşıların yüzde 75’inden fazlası ile mavi kategoriye ulaştığını hatırlatarak, aşı olmayanların yüzde 25’inin Covid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılanların yüzde 59’unu oluşturduğunu söyledi.

Benley, yoğun bakım ünitesindeki aşısızların oranının yüzde 91, tek doz aşılananların oranının ise yüzde 4 olduğunu söyledi. Bu verilere göre bu dalga aşısız bir dalgadır. Aşı olmayan 280 bin 72 kişi var. “Bu oran ilimiz için çok yüksek. Sorumluluğumuzu bilinçli bir şekilde ihmal etmemeli ve bir an önce harekete geçmeliyiz. Öte yandan Sayın Bakanımız Kayseri’nin en çok vaka görülen üçüncü il olduğu açıklaması” daha fazla kuralı korumamız gerektiğini gösteriyor.”

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ramazan Kaia

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu