Ekonomi

Kazak milyarderin 200 milyon dolarlık lüks yatı Bodrum’a demir attı

Kazak milyarder Alijan Obragimov’un sahibi olduğu 101 metre uzunluğundaki 200 milyon dolarlık yatı “Idnastia” Bodrum kıyılarında durdu. Yüzen Saray, tatil cenneti semtimizin odak noktası haline geldi.

Kazak milyarder Alikan Ibrahimov, 101 metrelik ultra lüks yatı ile Bodrum Güçlendirilmiş açık deniz. Kazak milyarderin “Idnastia” adlı yatı gün yüzüne çıktı. 17 metre genişliğinde ve yaklaşık 200 milyon dolara mal olan Cayman bayraklı mega yat ilçede merak konusu oldu.

Bodrum'da bir Kazak milyarderin 200 milyon dolarlık lüks yatının çapaları

Limana sığmıyor, sunucuyu vurdu

Limana girmek isteyen dev yat, Bodrum koylarında dolaştıktan sonra limana ulaşamayınca Bodrum kıyılarında tahkim etmek zorunda kaldı. Mavi yolculuğa çıkan milyarder yat, büyüklüğüyle dikkat çekti. 30’a kadar kamaraya sahip olan yatta konuklar, zaman zaman jete bindi. Yattakiler tüm günü hareketli yüzme ve su sporları parkında geçirdi. Ünlü iş adamının konukları 33 kişilik bir yatta ağırladığı öğrenildi. Bodrum açıklarında bulunan müstahkem mega yat, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı haline geldi. İçinde Kazak milyarder olup olmadığı bilinmese de yat, mavi yolculukta rotasını değiştirdi. Muğla Koyları keşfetmeye başladı.

Kazak milyarderin 200 milyon dolarlık lüks yatı Bodrum'a demir attı

Bodrum’da birçok lüks yat var

Öte yandan Bodrum kıyılarındaki yatların içi sırdır. “Idnastia” isimli yatın yanı sıra çok sayıda ultra lüks yat Bodrum kıyılarında mola verdi.

Kazak milyarderin 200 milyon dolarlık lüks yatı Bodrum'a demir attı
Kazak milyarderin 200 milyon dolarlık lüks yatı Bodrum'da durdu

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu