Magazin

Kendini mehdi sanan Necati Şaşmaz’ın ses kaydı ortaya çıktı: Ben maalesef seçildim

Kurtlar Vadis’ten Polat Alemdar Nejat Shazmaz’a ait olduğu iddia edilen ses kaydı yayınlandı. Ses kaydında Şaşmazi, babasının kuzeni İrfan T. Seçilmiş biri olduğu, “Maalesef seçildim” deniliyor.

Polat Alemdar karakterini hatırla Nejat ŞaşmaziMehdi’ye göre uzun zamandır gündemde. Şaşmaz hakkında bugün tartışma yaratacak bir ses kaydı oluşturuldu. Gazeteci İsmail Saimazi’nin yayınladığı ses kaydında Nejat Shashmaz favori olduğunu belirtiyor.

“Minnettarlıkla seçildim”

Ses kaydında Shasmaz’ın kuzeni olan kişi için “Maalesef seçildim” dediği duyuluyor. Şaşmazi’nin söylediklerine katılmadığını itiraf eden kuzeni, “Psikolojik bir şey olursa ne olacak? Öyle düşünüyorsun ama değilse ne olacak? Psikoloğa görünün” teklifinde bulunuyor.

İşte Nejat Shazma ve kuzenine ait olduğu iddia edilen ses kaydındaki diyaloglar:

Nejat Şaşmazi: Muhtemelen peygamberden sonra binlerce yıldır insan kalbinin bağlanmasıyla manevi bir şey yapılmıştır. Bir bulut gibi dedim, ruhun bir parçası… parçası bugünkü haline aktarılıyor. Bu azizler veya mistik merkezler Budistler ve Yahudiler arasında da mevcuttur. Tasavvuf veya mistisizm tüm dinlerde vardır. Belki de bize getirdiler. Bütün dinlerin tarikatçıları bu ruhu getirmişlerdir. Bu yüzden seçildim Erfan Abi. Buna dayanabilecek olan benim. Bunu bana açıklayabilir misin? Gelen ruhu alabilecek ve bu bilgiyi sağlayabilecek… Bana verdiğiyle birleştirerek bir formül çözmek gibi olacak. Babamla konuşmam gerek.

Arfan T: Konuşulacak tek doğru kişi.

NS: Ertesi sabah hanımefendiye böyle bir şey söyledim, Mahir aradı ve “İlginç bir rüya gördüm. Size anlatmak istedim” dedi. “Sen öyle yüksek, çok yüksek bir makamdasın, mirac gibi bir yerdesin. Ama ancak sen varsın, biz peygamber oluyoruz” dedi.

Muhammed’in yüzü olurum, tek olurum. Bir oluyorum, bir oluyorum. Askerken havacı, asker, yüzbaşı gibi giyinmiştim. “Ne oluyor?” Dedim. “Hiç rüya görmem. Rüya görsem de hatırlamıyorum. Peygamberimizi gördüm ve sen her şeyde sakallı sakallı idin” dedi.

Arfan T: Herkes bir şeyler düşünüyor. Bunu söylemek için cesarete ihtiyacın var mı? Hayır mesela, ne düşündüğümü anneme söylemem. Her durumda işe yaramaz. Ama babanın sorusu oldukça farklı.

NS: Gerekirse ben de İsmail gibi geçerim. “bıçağı al” diyorum. Buna inanıyorum. Ya da “Deccal sensin” de, boğazımı kes. Ya da “Bana ona giden yolu göster” deyin. Yapacağım. Çünkü ben bu yolu izliyorum.

Arfan T: Bu yola adım attınız mı?

NS: Gerçekten öyle, zorladım. Ne yazık ki ben seçildim.

Arfan T: Yoksa psikolojik bir şey mi? Öyle düşünüyorsun, ama ya değilse? Bir psikoloğu ziyaret edin.

NS: icatlar yaparım. Bu buluşlar dünya için önemli buluşlardır. Bunlar dünya için önemli buluşlar değil mi? ”

Nechat Shashmaz'ın Mehdi Olduğunu Düşünen Ses Kaydı Açığa Çıktı: Maalesef Seçildim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu