Gündem

Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay organizasyonunun tanıtımında konuştu (2)

HATAY (AA) – CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluTürkiyeSorunları olduğunu biliyorum. Bunlar aşılabilecek sorunlardır. Umutsuzluğa kapılacak kimse yok. Göreceksiniz, birlikte güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Buna inanmanı istiyorum. “

Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 “Medeniyetler Bahçesi” temasıyla 10 Aralık 2021’de Mayıs 2022’de gerçekleştirilecek. Hatay EXPO Amfi Tiyatro’da düzenlenen organizasyonun sunumunda, Hatay’ın sadece Türkiye için değil, dünya için de çok önemli ve kadim bir şehir olduğunu söyledi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Latfi Savaş’ı hizmetinden dolayı tebrik eden Kılıçdaroğlu, dünyanın ilk kilise, sinagog ve camisi olan şehri tanıtmanın herkesin ortak görevi olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin sorunları olduğunu biliyorum. Bunlar aşılmış ve aşılabilecek sorunlar. Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Göreceksiniz, birlikte güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Buna inanmanızı istiyorum.” dedi.

“Suriye’de barış ve huzuru sağlayacağız”

Kılıçdaroğlu’na göre Suriye’de barış ve huzuru sağlayacaklar.

“Suriyeli kardeşlerimiz var. Zaman zaman Suriyeli kardeşlerimizden şikayet ediyorlar. Suriyeli kardeşlerimize kızmıyoruz. Bizi buraya getirenlere kızıyoruz. Suriyeli kardeşlerimizin nesi var? Göndereceğiz. Suriyeli kardeşlerimiz samimi rızaları ile ülkelerine döneceklerdir.” Suriye ile barış, tüm komşularımızla barışı tesis edeceğiz. Elçiliklerimizi birbirimize açacağız. Sonra AB’ye döneceğiz. Her şeyi yapacağız. Yeterli? Hayır, bu yeterli değil. Bu yeterli mi? Hayır, bu yeterli değil. Aynı zamanda bu kardeşlerin de çalışmaya ve güvenliğe ihtiyaçları var. Size garanti vereceğiz. “Gittikleri her yerde kendi ülkelerinde barış içinde yaşayacaklar.”

Kılıçdaroğlu, iktidarları döneminde iş dünyasından Suriye’ye yatırım yapmalarını istediklerini söyledi.

Hatay’da daha iyi çalışmaların yapılacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Bazen belediyelerimizin önüne engeller çıkarıyorlar. Ama emin olun biz bu engelleri aşacağız ve mutlaka topluma hizmet edeceğiz. Sözümüz var, Türkiye’de barışı ve huzuru sağlayacağız. Türkiye’de birlikte, barış içinde, birlikte, Türkiye’de” kardeşlik Yaşayacağız İnsan kimliği, inanç Yaşam tarzının kafamızda yeri var o yüzden başkalarının sorunlarına odaklanacağız Onların işi var mı hastanede, okulda iyi mi eğitim sistemi iyi mi Fabrikalar var mı? İşsizlik sorununu çözelim mi? Güzel bir Türkiye için.”

Lütfü Savaş, şehirdeki faaliyetlerini ve EXPO 2021’in önemini de anlattı.

EXPO 2021 Hatay reklamının yer aldığı gösteride Büyükşehir Belediyesi EXPO Akademik Botanik Akademisi Genel Sekreteri İhsan Çakar çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra EXPO 2021’de sahne alan 3 din ve 6 farklı mezhep temsilcisinden oluşan Antakya Medeniyetler Ekibi’nin yaptığı çalışmaları dinledi.

Konser sonunda CHP Genel Başkan Yardımcısı Sate Torun, CHP Hatay milletvekilleri, belediye başkanları ve eşleri sahne alarak grup üyeleriyle birlikte “Bir Başkadır Benim Memleketim” şarkısını seslendirdi.

Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay desteğini anlattı (2)

Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay'ın desteğini anlattı (2)

Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay desteğini anlattı (2)

Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay desteğini anlattı (2)

Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay'ın desteğini anlattı (2)

Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay desteğini anlattı (2)

Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay desteğini anlattı (2)

Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay desteğini anlattı (2)Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay desteğini anlattı (2)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu