Gündem

KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR’A, DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ’NDEN ‘FAHRİ DOKTORA’ UNVANI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Katahya’daki Dumlupınar Üniversitesi’nde “Fahri Doktora” unvanı verildi.

KÜTAHYA’da Dumlupınar ÜniversitesiKuzeyde Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) Devlet Başkanı Ersin TatarKendisine “Fahri Doktor” unvanı verildi.

Katahya’da düzenlenen 740’ıncı ‘Hayme Anneyi Anma ve Göç Festivali’ için kente gelen KKTC Başkanı Ersin Tatar, Dumlupınar Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Geçmişten Günümüze Adada Kıbrıslı Türklerin Varlığı’ konulu konferansa katıldı. Konuşmacı. Konferansta Tatar’ın yanı sıra Kitahya Valisi Ali Çelik, AK Parti Kütahya Genel Başkan Yardımcısı Jeda Çetin Ernler, MHP Genel Başkan Yardımcısı Kütahya Ahmet Erba, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Wisal, Katakhia Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ve öğrenciler katıldı.

“Bugünün Türkiye’si 85 milyon arkamızda”

Konferansta konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki varlığı için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin önemine vurgu yaparak, Kıbrıs merkezli federasyon defterinin kapatıldığını yineledi. Tatar, ‘Kıbrıslı Türkler’, Büyük Kıbrıs Türk Milleti’nin devamıdır. Kıbrıs Türkleri, Büyük Kıbrıs Türk Milleti’nin ayrılmaz bir parçasıdır. Mücadeleye liderlik edebilmek, mücadeleyi sürdürebilmek, insanların yanınızda olması, kimsenin insanları yanlış yere götürmesine izin vermemek için bu heyecanı yaşamak gerekir. Kıbrıslı Türkler hiçbir zaman yalnız olmadılar. O yalnız değil. “Kıbrıs Türklerinin arkasında bugün 85 milyon hindi var” dedi.

Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uisal, daha sonra “Fahri Doktor” unvanını alan Cumhurbaşkanı Tatar’a kıyafetini takdim etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu