Ekonomi

KONESOB’tan ilçelerdeki odalara eğitim semineri

Derebukak, Konya (İHA) – Konya Beyşehir, Sanatkarlar ve Esnaf Odaları Birliği (KONESOB) tarafından, Seidişir, Hyuki, DerebukakiÜzümlü, derbent Meslek odalarına yönelik mesleki eğitim seminerleri düzenlendi.

KONESOB tarafından Türkiye ile AB arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen ve ilk olarak Konya’da uygulanan KONESOB VOC-Test Merkezi projesi ve Ahi Belgelendirme Mesleki Eğitim Merkezimiz, Beyşehir, Seydişehir, Hüyük, Derebucak, Zümlü, Derbent Professional hizmetleri Oda Sekreteri ve yönetim kurulu üyeleriyle tanıştı.

Proje hakkında detaylı bilgi veren KONESOB Başkanı Muharrem Karabachak şunları söyledi: KONESOB olarak çalışanlarımızın yeterli mesleki yetkinlik bilgisine sahip olmalarına ve merkezimizden alacakları yeterlilik belgeleri ile çalışmalarına devam etmelerine büyük önem veriyoruz. İlçelerimizde yürütülen Ahilik VOC-TEST Merkezi projesi hakkında Konya Merkez’deki Oda Başkanlarımıza, Genel Sekreterimize ve Yönetim Kurulu Üyelerimize ve Odalarımıza bilgi veriyoruz. MYK süreçlerinin tüm yönlerinde tacirlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız. MYK ve MYK denetimlerinden sonra belgelendirme yetkisi alacak olan Ahilik Belgelendirme Merkezi’ne bağlanarak ilgili meslek dallarında MYK belgelendirmeleri vermeye başlayacağız. – Konya

KONESOB'dan ilçelerdeki koğuşlarda eğitim semineri

KONESOB'dan ilçelerdeki koğuşlarda eğitim semineri

KONESOB'dan ilçelerdeki koğuşlarda eğitim semineri

Newsshlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu