Ekonomi

Konya Şeker’de Başkan Recep Konuk görevi bırakıyor

Konyak Pancarı Üreticileri Kooperatifi 69. Seçim Olağan Genel Kurulu 29 Eylül 2021 Çarşamba günü yapılacak.

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi 69. Seçim Olağan Genel Kurulu 29 Eylül 2021 Çarşamba günü yapılacaktır. Bakan Recep MisafirGenel Kurul’a yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Konya Pancar Üreticileri Kooperatifi 69. Seçim Olağan Genel Kurulu, 29 Eylül 2021 Çarşamba günü Konya Büyükşehir Stadı’nda yapılacak. Genel Kurul huzurunda konuşan Konya Pakar Ekiciler Kooperatifi Başkanı Recep Konuk, bu Genel Kurul’da kurum olacaklarını belirterek, “Arkadaşlarım ve ben 22 yıllık görevimizi gönül rahatlığıyla tamamlayacağız. güven inşa edin ve ortaklarımız yardımcı olacaktır.”

70 yıl önce kurulan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’ne 22 yılını aralıksız güvenerek geçirdiğini hatırlatan Başkan Konuk, “Bu 22 yılın büyük bir kısmında Genel Kurul’da kararlarımızı oybirliği ile aldık. İnsanlar ve ben her dönemi yaşadık. Göreve başladığımdan bu yana geçen 8.087 gün, güvendiklerime olan güvenimi kaybetmemek için 24 saat” dedi. Konya’nın dört bir yanından ortaklarımızı kooperatifimizin kanatları altına aldık.” NS Kaybolmasını kullandı.

29 Eylül 2021’de 46 bin ortak gibi bu kanat altında yerini alacağını kaydeden Recep Konuk, “Öyleyse ben seçilen değil seçen olacağım. Veren değil, veren olacağım. muvafakat istiyorum. “Oy istemiyorum. Umarım bu Genel Kurul’da kooperatifimiz herkesi kıskanır.” Bu Genel Kurul ile yeni gelenlerin deneyim ve bilgilerini yeni gelenlerle paylaşabileceği, yeni gelenlerin projelerini konuşabileceği ve ayrılanlarla fikir alışverişinde bulunabileceği bir diyalog geleneği asla terk edilmeyecektir. Bu iletişim çağında, dışarı çıkıp projeleri hakkında konuşmak için yeterli zamanları var. Tüm ortaklarımız gibi sandıkta oy kullanmadan önce aday projelere, kooperatifimiz ve Konya Şeker için oluşturmuş oldukları yol haritasına ve sundukları vizyona bakıyorum. Duygularıma değil, Konyalı bir çiftçinin tecrübesini özellikle 22 yıl, genel olarak 70 yıl ve tüm ortaklarımıza yaşatacağına inandığım kişilere oy veriyorum. Bu birikim ve Konya çiftçisinin başarıları nasıl devam ettirilebilir? Konya Pancar Yetiştiriciliği Kooperatifi ve Konya Şeker’in nöbet değişimi sonrası pozisyonu değişmediği takdirde devam ettirilecektir. Umarım bu pozisyon değişmez. Değiştirilmemelidir. Bu tesiste çalışan veya olacak tüm arkadaşlarım zaten biliyor ve tavsiyem şudur; Bu kurumun mütevellisinin rakibi halk değil, yoksulluk, sefalet ve üreticinin işini zorlaştıran her şeydir. 22 yıllık tecrübenin filtrelediği bu tavsiyenin izleri tarlada, ahırda, bağda, bahçede. Üreticisinin sadece şeker pancarı ile ilgilenebildiği işletmenin 22 yılın sonunda 36 adet tarım ürününe bakabilmesi ve tarım ürünleri için yaklaşık 3,6 milyar GEL ödeyebilecek bir büyüklüğe ulaşması Konya çiftçisine bedel bu yıl Bu yoksulluk ve yoksunlukla ilişkili konumun. 22 yılı aşan güveni sahiplerine teslim ederken, kooperatifimizin ve iştiraklerinin gelecek nesillerde de aynı anlayışı sürdürmeleri en büyük dileğimdir. “- Konya

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu