Teknoloji

Konya’da “Bağımlılıkla Mücadelede Basının Rolü” konuşuldu

Karate Belediyesi ve Konya Bağımlılıkla Mücadele Derneği işbirliğiyle “Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadelede Basının Rolü” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

Karate Belediyesi ve Konya Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele Derneği işbirliğiyle “Bağımlılıkla mücadelede basının rolü” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

Selçuk Üniversitesi (SU) Tıp Okulu Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Hilmi Çetin, Aziziye Kültür Merkezi’ne verdiği bir röportajda, basının tutumunda kendisine büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.

Hilmi Çetin basının en önemli görevinin toplumun toplumsal algısını yeniden yansıtmak olduğunu belirterek, “Basın hem yapıcı bir role sahip hem de bunu yansıtıyor. Basın ve ilgili organları toplumun nasıl hareket edeceğini inşa edebilir. dedi.

Basında kamuoyunun yanlış tanıtılması Haberler Khetin, örneğini bağımlı bir kişiyi dışlamak için kullanabileceğini vurguladı, Chetin şunları söyledi:

“Toplum bağımlı bir insanı ötekileştirebilir. Basın üzerine düşeni yaparsa, toplum bağımlılığı bir hastalık olarak görüp tedavisi için mücadele edebilir. Burada ortak dil kullanmak çok önemli. Gençlerin çoğu, uyuşturucuları denediğini paylaşıyor. merak. HaberlerAyrıca hazırlayacağımız görsel, yazılı ve dijital içeriklerde ergenin merakını uyandıran ve onu cesaretlendiren bilgiler bulunmamalıdır. biz vereceğiz HaberlerAlkol, madde veya sigaranın bir gencin zihninde heyecan yaratan bir yönünü vurguladığımızda, dikkat edeceği tek yer burasıdır. ”

Çetin, medyaya bağımlı bireyin bilinçsiz görüntülerinin medyada yer almasıyla ilgili olarak şunları söyledi: HaberlerBundan da kaçınılmalıdır.”

Karate Belediye Başkanı Hassan Kulka da bağımlılığı önlemeye yönelik tedbirlerin daha önemli olabileceğini söyledi.

Eğitimin bu kapsamda alınacak önlemlerden biri olduğunu kaydeden Kalka, şunları kaydetti:

“Eğitimde yaptığımız araştırmalara ve gençlerimize yaptığımız yatırıma bağımlı olmaktan kurtulabiliriz. Elbette burada anne babalara ve ailelere büyük sorumluluk düşüyor. Onların sorumluluğu daha büyük. Öğretmenlerimize ve okullarımıza da büyük sorumluluk düşüyor. polis ekipleri, “Görevlerini yapıyorlar. Ancak gençlerimize zarar vermek isteyen bu iş bir meslek. Aynı zamanda bu tür önleyici tedbirlerden biri olarak kabul ediliyor.”

Kilka, gençleri bağımlılıktan korumak için çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Konya'da bağımlılıkla mücadelede basının rolü tartışıldı
Konya'da bağımlılıkla mücadelede basının rolü tartışıldı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Havva Dereağzı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu