Sağlık

Korona hastası öğretmen: Nefessiz kalınca, her şeyin yok olduğunu anladım

“Maalesef çok fikir ayrılıkları nedeniyle aşı olmadım. Bunu evde yeneceğimi düşündüm. , Ama nafile.

Konya“Maalesef çok farklı görüşler olduğu için aşı olmadım. Evde atlatırım diye düşündüm. Ama faydasız. Bu hastalık bastırılabilecek bir hastalık değil. Sonunu gördükten sonra anladım ki aşımız yok. ikinci bir şans. Nefesim kesildiği an, dünyadaki her şeyin gitmiş olduğunu fark ettim. 40 yaşındayım, gencim dedim, dokunulmazlığıma güvendim ama öyle olmadı. Devletimize ve bilim adamlarımıza güveniyoruz” dedi.

Sağlık Bakanlığı’na göre, koronavirüs vakalarının 100 binde 415,51 olduğu Konya, insidansın en yüksek olduğu iller arasında yer aldı. Şehirde aşılama oranı yüzde 71 olarak belirlendi. “Yaklaşık 10 gündür bu hastalıktan muzdaribim. Önceleri evde normalde atlatırım sandım. Onu aştım. Önce koğuşa gittim. Nefes alamadığım için yoğun bakıma alındık. yeterli.

Abdurrahman Hancher, aşı olmamasından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Maalesef sürekli tereddüt ettiğimiz için aşı olmadım. Çünkü çok farklı görüşler vardı. Ama bu sonu gördükten sonra ikinci bir şansımız yok. Bu hastalık Bastırılabilecek bir hastalık değil. “Bu çok ciddi bir hastalık. Nefes darlığınız olduğunda dünyada hiçbir şey yok, en önemli şey nefes almak. Daha önce hiç kullanmadığım kadar ilaç kullandım. Allah korusun. Doktorlarımız ve hemşirelerimiz. Bana gece gündüz yardımcı oldular.” Ürünleri kullanarak eve gitmeyi umduğunu ancak hiçbir fayda görmediğini söyleyen Hancher, “Hastalık korkunç bir baş ağrısıyla başlıyor. Yorgunluk da aşırı. Ya devleti kullanırsın- reçeteli ilaçlar alıyorsun ya da kalkıyorsun ya da kalkamıyorsun, sonra palyatif çözümler arıyorsun. , Ama faydası olmuyor sık ​​sık bitkisel ilaçlar kullanıyorum ama kullanmadığım bir şey yok Olo, bir akşam nefes darlığından ambulans çağırmak zorunda kaldım. Hastanede tedaviye başladık, nefes alamıyordum. Nefes darlığım geçmediği için hocalarımız beni yoğun bakıma aldı. Burada araba bağımlısı olarak yaşıyoruz. Oksijen makineleri çok gelişmiştir, ancak kendi nefesleri gibisi yoktur. Gençiz, 40 yaşındayım dedik, dokunulmazlığımıza güvendik ama öyle olmadı. Devletimize güvenmekten başka çaremiz yok” dedi. Ailesinde aşı olan kişilerin hafif bir hastalık geçirdiğini söyleyen Abdurharhim Hancher, aile bireylerim aşıyı atlattı” dedi.

“Annem iki doz aşı oldu, hiçbir şeyi yok. Ağabeyim, ablam ve halam hastanede. Diğer kardeşlerim karantinada. Annem aşı oldu, bazı kardeşlerim aşı oldu, neyse ki annem biraz kurtuldu. , “Diğer kardeşlerim aşı oldular, iyiler” olmasına rağmen artık yüz yüze yaşıyorsunuz, yani konuşmaya gerek yok, her şey belli. Devletimize ve bilim adamlarımıza güveniyoruz. Çok zor, dakikalar, saniyeler burada geçmiyor. O kadar farklı düşünceleriniz var ki, çocuğunuz sizi çağırıyor ve ağlamayı bırakıyorsunuz. “

– Konya

Corona Hastası Öğretmen: Nefes verdiğimde her şeyin gitmiş olduğunu anladım
Corona Hastası Öğretmen: Nefes verdiğimde her şeyin gitmiş olduğunu anladım
Corona Hastası Öğretmen: Nefes verdiğimde her şeyin gitmiş olduğunu anladım
Corona Hastası Öğretmen: Nefes verdiğimde her şeyin gitmiş olduğunu anladım
Corona Hastası Öğretmen: Nefes verdiğimde her şeyin gitmiş olduğunu anladım

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Hasan Dönmez

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu