Sağlık

Koronavirüste çocuk vaka sayılarında tedirgin eden artış

Koronavirüslü çocuk sayısında ürkütücü artış!

Kayzer Şehir Hastanesi Pediatri kliniğinde uzman. Dr. Binaz Çelik:

“Çocuk vakalarında ciddi bir artış görüyoruz”

“Yatan hasta sayımız 5’i geçmedi ama şu anda 15-20 seviyelerinde pandemi poliklinik sayımız 100’e ulaştı”

“Maalesef çocuklar koronavirüsten önceki döneme göre daha ağır yaşıyor”

KAYSERİ – Kayseri Şehir Hastanesi Çocuk Kliniği Uzmanı. Binaz Çelik, çocuklarda koronavirüs vakalarının hızla arttığını belirterek, “Yatan hasta sayımız 5’i geçmezken şimdi 15-20 civarında, pandemi poliklinik sayımız 100’e ulaştı. Ne yazık ki, çocuklar koronavirüsten önceki döneme göre daha şiddetli acı çekiyor. ”

Kayseri Şehir Hastanesi Çocuk Kliniği Uzmanı. Dr. Binnaz Çelik, Ohlas Haberler Ajansına yaptığı açıklamada, Delta varyantının ortaya çıkmasından bu yana çocukların koronavirüsten giderek daha fazla etkilendiğini kaydetti. Çelik, çocuklarda vaka sayısının dramatik bir şekilde arttığını kaydederek, “Çocuklarımız daha önce koronavirüsten çok az etkileniyordu. Özellikle ergenlik döneminde çocuklarda ciddi bir artış görüyoruz ve ne yazık ki eskiye göre daha zor zamanlar geçiriyorlar. Yatarak hasta sayımız 5’i geçmedi ama şimdi 15-20 seviyesinde pandemi poliklinik sayımız 100’e ulaştı. Pediatrik vakalarda görüyoruz “Ciddi büyüme ve şimdi çocuklar ciddi belirtiler gösterebiliyor” dedi.

“Çocuğunuz 12 yaşından büyükse mutlaka aşı olun”

Aileleri uyaran Binaz Çelik, “Aşı 12 yaşından büyük çocuklara yapılıyor. Çocuğunuz 12 yaşından büyükse mutlaka aşı olun” dedi. Uzaktan eğitim ve hijyenden geçmeleri ve buna dikkat etmeleri için her gün uyarılmaları gerekiyor. Ailelerimizden bu zamana kadar 12 yaşını doldurmuş çocuklara aşı yaptırmalarını istiyoruz” dedi.

Koronavirüs hasta sayısında korkutan artış!

Koronavirüs hasta sayısında korkutan artış!

Koronavirüs hasta sayısında korkutan artış!

Koronavirüslü çocuk sayısında ürkütücü artış!

Koronavirüs hasta sayısında korkutan artış!

Newsshlas Haber Ajansı / Ali Göç – Son Dakika Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu