Gündem

Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.

Dünyada yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayısı 232 milyon 783 bine, ölü sayısı 4 milyon 764 bine, iyileşen sayısı ise 209 milyon 456 bine yükseldi.

Vaka sayısı ABD’de 43 milyon 756 bini, Hindistan’da 33 milyon 694 bini, Brezilya’da 21 milyon 351 bini ve İngiltere’de 7 milyon 701 bini aştı.

ABD Başkanı Joe Biden, “adjuvan doz” olarak tanımlanan Covid-19 aşısının üçüncü dozunu Beyaz Saray kameraları önünde aldı.

ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer, Covid-19 ile enfekte olanlarda enfeksiyonu önlemek için ilacın 2. ve 3. fazlarının klinik denemelerine başladığını duyurdu.

Avrupa Birliği ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Moderna’nın Kovid-19’a karşı geliştirilen aşının üçüncü dozu için yaptığı başvuruyu incelemeye başladı.

ABD’de Kovid-19’u tespit eden Brezilya Sağlık Bakanı Marcelo Keiroga ile temas halinde olduğu için geçen hafta karantinaya alınan Başkan Jair Bolsonaro’nun testi negatif çıktı.

Avustralya’nın başkenti Canberra’da bu yıl virüsten ilk ölümler bildirildi.

Japonya Başbakanı Suga Yoshihide, Covid-19 vakalarının azaldığını ve ay sonuna kadar OHAL’in kaldırılmasını düşündüklerini söyledi.

Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen 464 bin doz Covid-19 aşısı Angola’ya ulaştı. Amerika Birleşik Devletleri tarafından gönderilen 1,6 milyon Covid-19 aşısının son partisi olan aşılar, Luanda, Fueirairo’daki havaalanında Angola makamlarına teslim edildi.

Ürdün Veliaht Prens Hüseyin bin Abdullah, Kovid-19’a yakalandı ve sağlığı “çok iyi” olan Kral II. Abdullah ve Kraliçe Rania’nın tedbir amaçlı 5 gün karantinada kalacağı açıklandı.

AA / Lejla Biogradlija – Haberler

Haberleri kaydet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu