Teknoloji

KTÜ Farabi Hastanesi’nde “Sosyal Hizmetler Birimi” kuruldu

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farab Hastanesi bünyesinde “Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı” kuruldu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farab Hastanesi bünyesinde “Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı” kuruldu.

KTÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Farabi Hastanesi’nin dahili, cerrahi ve genel bilimler alanlarında uzmanları barındıran ve bu disiplinlerde tıbbi hizmet veren bir bölge hastanesi olduğu belirtildi.

Hastanenin ülke dışında sağlık turizmi kazanmasının ardından hitap ettiği bölgeye taşındığına vurgu yapılan açıklamada, tıp alanı dışında diğer disiplinlerden uzmanların modern hastane hizmetlerinde çalışıyor olmasının etkili olduğu belirtildi. Hastane hizmet süreçlerinde.

Bu kapsamda, psiko-sosyal sorunları olan hastaları tespit etmek ve sosyal hizmet müdahalesi planlamak için hastanede bir sosyal hizmet birimi kurulduğu kaydedildi.

Sosyal hizmetler biriminin ayakta veya yatarak tedavi gören hastalara tıbbi bakıma etkin bir şekilde ulaşabilmeleri, toplumsal sağlığı korumaları ve geliştirmeleri, tedavi sürecinde hastanın ailesi ve çevresiyle olan ilişkisini düzenlemeleri için hizmet vereceği kaydedildi.

Bölümün, hastanın tedavi sürecini etkileyen psiko-sosyal ve sosyo-ekonomik sorunları zamanında çözmeyi ve sosyal işlevselliğini geri kazandırmayı amaçlayan bir program olduğu ve bunun hasta tedavi sürecinde uyumu kolaylaştıracağı belirtildi.

Farabi Hastanesi'nde KTÜ kuruldu

Kaynak: Anadolu Ajansı / Tuğba Yardımcı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu