Ekonomi

Lokantacı esnafı, KDV indirimlerinin devam etmesini istiyor

Konya (insansız hava aracı) – Konya Restoratörler Esnaf Odası Cumhurbaşkanı Ali Osman Karamerjan, pandemi döneminin olumsuz etkilerini azaltmak için. Eylül Mayıs ayında sona erecek KDV indirimlerinin devam etmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

Başkan Karamercan, Kovid-19’un Türkiye ve Konya başta olmak üzere tüm dünyada sosyal ve ekonomik yaşamı olumsuz etkilediğini belirterek, “Salgının ne kadar süreceği bilinmiyor. ᲞAndemi Dönemin olumsuz etkilerini azaltmak için tacirlerimizin halkımız da dahil olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Yiyecek içecek sektöründeki bazı restoranlarımız tamamen kapatılmış, bazı işyerleri ise çok kısıtlı imkanlarla faaliyetlerine devam etmektedir. Dolayısıyla esnafımızın kira dahil sabit maliyetlerini karşılaması ve kendi evlerinde yaşaması çok zor. Kapsamlı aşılama sektörümüzde istihdam ve gelir kaybını önleyebilir. Aşıyı yaygınlaştırmak ve ekonomik hayatı canlandırmak amacıyla, işletmemizin yiyecek içecek sektöründe, aşının önemini gösteren ve aşının işletmemiz için bir oda olarak tanıtımını yapan afişler asarak bayilerimize gerekli bilgilendirmeleri gerçekleştirdik. “Aşı konusunda tüccarlarımız önemli fedakarlıklar yaptı” dedi.

Başkan Karamerkan, “Salgının başlangıcından bu yana tüccarlarımıza verdiği destek ve vergi ve KDV hacizlerinin düşürülmesi için Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Ancak bu indirim Eylül ayı sonuna kadar kullanılmayacak, ancak yiyecek içecek hizmetleri ile “, Kek, otel vb.) pandemi devam edene kadar. Esnafımızın devam etmesini ve tacirlerimizin mağdur olmamasını talep ediyoruz” dedi. – Konya

Newsshlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu