Gündem

Manavgat’ta yanan ormanlık alanlar iş makineleri tarafından dikime hazırlanıyor

Manavgat’ta yanan ormanlık alanlar iş makinalarıyla ekime hazırlanıyor Sabanın çıktığı ormanlık alanda iş makineleri devreye alındı.

Manavgat’ta yanan ormanlık alanlar iş makineleriyle hazırlanıyor

Fıskiyelerin çıktığı ormanlık alanda iş makineleri devreye alındı.

Ormanın dikilmesi için 2,5 milyon metreküp yanık kesim ihalesi yapılacak

ANTALYA – 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün süren 30 hektar orman yakıldı. Cumhuriyet Tarihin en büyük orman yangınlarında ekim hazırlıkları başladı. Yangından en çok etkilenen bölgelerden biri olan Kalemler ilçesinde Orman Genel Müdürlüğü ve DSİ’ye ait iş makineleri, yanan alanları iş makineleriyle kazıyor ve ekime hazırlıyor.

Manavgat Orman İşletme Müdürü entelektüel Achikbash, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve yanan tüm alanların en kısa sürede onarılacağını söyledi.

Orman İşletme Müdürü Achikbash, ormanların ormanlarda daha hızlı yanması için 2,5 milyon metreküp ağaç kesimi için en kısa sürede ihaleye çıkılacağını kaydetti.

28 Temmuz’da Manavgat’ın yanı sıra Aksek, Abrad, Gandoğmuş ve Alanya ilçelerinde de etkili olan orman yangınlarının yaktığı ormanlık alanların yeniden inşası için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yanan ormanlık alanların bir an önce rehabilite edilmesi için Orman Genel Müdürlüğü’ne ait iş makineleri ve DSİ iş makineleri ormanlık alanlarda çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, yanmış alanları çiftçilik yaparak ekime hazırlar.

Manavgat Orman İşletmeleri Müdürü Aydın Açıkbaş, 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün süren orman yangınında 30 hektarlık ormanın yandığını söyledi. Küllerinden yeniden doğmak. Öncelikle yangından en çok etkilenen yerlerden biri biziz. “İş makineleri Manavgat’ta aralarında Kalemler’in de bulunduğu çeşitli noktalarda yanan sahaları hazırlıyor. Gördüğünüz gibi ekipler tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu hazırlık en kısa sürede tamamlanacak ve fidan dikimi yapılacak. başla” dedi.

2.5 milyon metreküp kesim ihalesi yapılacak

Orman İşletmeleri Müdürü Aydın Açıkbaş, yanan alanların dikim için hazırlanırken bir yandan da yanan ağaçların kesilmesi için hazırlıkların sürdüğünü belirterek, “Yakılan ağaçlar da süratle kaldırılacak ve burada dikime başlanacak” dedi. .

Manavgat'ta yanan ormanlık alanlar iş makineleriyle hazırlanıyor
Manavgatı'nda yanan ormanlık alanlar iş makinası ile hazırlanıyor
Manavgatı'nda yanan ormanlık alanlar iş makinası ile hazırlanıyor
Manavgat'ta yanan ormanlık alanlar iş makineleriyle hazırlanıyor

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Arif Kaplan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu