Sağlık

Mardin’den geldi şifayı Elazığ’da buldu

Mardin’den geldi ve çareyi Elazığ’da buldu. Halk arasında ‘ayakkabı memesi’ olarak bilinen ‘göğüs ağrısı’ hastalığı ile tedavi için Mardin’den Elazığ’a gelen 23 yaşında erkek hasta. Sağlığına ilk olarak Fetti Sekin Şehir Hastanesi’nde bakıldı.

Tedavi Mardin’den geldi ElazığBulundu

ELAZIĞ-Ayakkabı memesi olarak bilinen ‘gögüs çöküklüğü’ olan 23 yaşındaki erkek hasta tedavi için Mardin’den Elazığ’a geldi. Feti Sekin Bir şehir hastanesinde yaptığı ilk ameliyatla sağlığına kavuştu.

23 yaşında Mardin’de yaşayan bana, “ayakkabı memesi” olarak bilinen “gögüs çökmesi” hastalığı teşhisi kondu. Bir göğüs deformitesi ile tedavi için Elazığ’a geldim ve Feti Sekin Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Polikliniğine başvurdum. Burada göğüs cerrahı Dr. წევ Öğretim üyesi Murat Kılıç’ın yaptığı tetkik ve tetkikler sonucunda hastaya “ayakkabı memesi” teşhisi konuldu. Hastanede geçirdiği başarılı bir ilk ameliyatın ardından açıkça göğüs deformitesi yaşayan hasta, müşahedenin ardından kısa bir süre sonra taburcu edildi.

Sequin Şehir Hastanesi’nde Göğüs Cerrahisi Uzmanı Elazığ Feti. Öğretim üyesi Murat Kılıç, göğüs duvarının hem estetik hem de tıbbi açıdan rahatsızlığa neden olabilen en yaygın şekil bozukluklarının ayakkabı memesi veya güvercin memesi olduğunu, göğüs deformitesi şikayeti ile hastanelere başvuran hastalarımıza hizmet vermek istediklerini söyledi.

Hasta ME, “Göğsüne düştüm. Murat’ın hocasına teşekkür ediyorum. Sağlığıma kavuştuğum için mutluyum” dedi.

Ayrıca hastanede güvercin göğsü teşhisi için başarıyla ameliyat edilen çocuk hastanın sağlığına kavuştuğu kaydedildi.

Mardin'den gelip Elazığ'da ilaç buldu.
Mardin'den gelip Elazığ'da ilaç buldu.
Mardin'den gelip Elazığ'da ilaç buldu.
Mardin'den gelip Elazığ'da ilaç buldu.

Kaynak: Newslas Haber Ajansı / Rıdvan Yeşilırmak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu