Gündem

MELBOURNE – Avustralya’daki 5,8 büyüklüğündeki depremde 46 bina hasar gördü

Deprem O anın görüntüleri Melbourne (AA) – AvustralyaVictoria’da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem, eyalet başkenti Melbourne’de 46 binada hasara yol açtı.

Victoria Eyaleti ემი Başbakan Yardımcısı Depremin merkez üssünün Pasifik Okyanusu tabanının altında olduğu bildirildi, ancak herhangi bir tsunami uyarısı yapılmadı.

Önce 6.0’da bildirilen ve ardından 5.8’e indirilen depremin Kensington, Melbourne, Ascot Valley, Prahran, Balvin, Elsternwick, Northcott ve West Melbourne’de 46 binada hasar meydana geldiğini, büyük olduğunu söyledi.

Merlino, eyalette başka bir hasar olup olmadığının tespiti için helikopter tahsis ettiklerini belirterek, vatandaşları depremler sırasında dikkatli olmaları konusunda uyararak, “Şu aşamada elimizde bir rapor yok” dedi. Kullanılan ifadeler.

Victoria’da sabah saatlerinde meydana gelen ve birçok şehirde korku uyandıran depremde bazı ofis çalışanları geçici olarak tahliye edilirken, depremin şiddeti nedeniyle marketlerdeki raflardan ürünler yere düştü.

Victoria’nın yanı sıra Yeni Güney Galler (NSW), Güney Avustralya ve Avustralya’nın başkentinde de güçlü bir deprem bildirildi.

28 Aralık 1989’da Avustralya’nın Newcastle kentinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde 13 kişi öldü, 160 kişi yaralandı.

Melbourne - Avustralya'da 5.8 büyüklüğünde bir deprem 46 binaya zarar verdi.

Melbourne - Avustralya'da 5.8 büyüklüğünde bir deprem 46 binaya zarar verdi.

Melbourne - Avustralya'da 5.8 büyüklüğünde bir deprem 46 binaya zarar verdi.Melbourne - Avustralya'da 5.8 büyüklüğünde bir deprem 46 binaya zarar verdi.

AA – Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu