Teknoloji

Merdiven altında üretilen vitamin ilaçları tehlike saçmaya devam ediyor

Merdiven altında üretilen vitamin preparatları hala tehlikelidir.

Merdiven altında üretilen vitaminler hala tehdit oluşturuyor

Batman – Merdiven altında üretilen ve son zamanlarda internette satılan vitamin miktarında keskin bir artış olduğunu fark ettiklerini söyleyen uzmanlar, bu ilaçların oluşturduğu tehlikelere dikkat çekti.

Uzmanlar, küresel iklim değişikliği ve emek yoğunluğu nedeniyle insanların gün içinde yorulduğunu ve vitaminlere ihtiyaç duyduğunu söylüyor ancak vitamin ilaçlarından en iyi şekilde yararlanmaya çalışan vatandaşlar, internetten aldıkları ilaçların aslında merdiven altında üretildiğini ve bilmediklerini kaydetti. ne tehlikeye atar. Batum Eczacılar Odası Başkanı Adnan Bayhan, bu ilaçların tehlikelerine dikkat çekerek, “Sağlık konusunda ve çeşitli hastalıklara neden oluyor. Organ yetmezliği gibi ciddi komplikasyonların ortaya çıkması. Türkiye’de son polis baskını sırasında gerek İstanbul’da gerekse diğer şehirlerde vitamin ürünleri için ciddi bir pazar oluşuyor. Eczacı Onları başka bir yerden satın almamak onların yararına olacaktır. Eczanelerde satılan vitaminler ve ilaçlar ise adresten itibaren saklama koşullarından başlayarak menşeine göre bellidir. Piyasada ve başka yerlerde satılan vitaminlerin nereden geldiği hiçbir şekilde belli değil, saklama koşulları bilinmiyor ve bunların yüzde doksan beşi internetten satın alınan vitaminler ve bu ürünlerin yüzde doksan beşi aslında sahte. Tüm araştırmalarda, çevrimiçi satılan vitaminler numune gerektirir ve analizler genellikle %95 sahtedir. Bu nedenle halkımızı mümkün olduğunca eczaneler dışında sağlık ürünleri almamaya davet ediyoruz” dedi.

Batman Eczacılık Teknisyenleri Derneği genel sekreteri Weiss Mersimecki, merdiven altı üretilen ilaçların birçoğu halka daha uygun fiyatlarla online olarak satılsa da, eczanelerde vitamin grubu ilaçların alınması gerektiğini, ancak pazarlama sürecinin devam ettiğini söyledi. geri. Halkımız için bir kayıp olarak değil, bir fayda olarak. “Bu meslekte çalışmanın sonucu olarak merdiven altında üretilen birçok ilacın halka daha uygun fiyatlara satıldığını gördük. Pazarlama sürecinde insanlara fayda değil zararı olduğunu anladık. Halkımızı bilinçlendirelim” dedi.

“En sağlıklı ilaç eczanelerden satılır”

Mersimecki, en sağlıklı ilaçların sadece eczanelerde satıldığını belirterek, “Halkımızın özellikle vitamin grubundaki ürünleri doğrudan eczanelerden alması gerektiğini savunuyoruz. Bu ilaçların doktor tavsiyesi sonrasında eczanelerden geldiğini de halkımıza bildirmeliyiz. Eczane çalışanı olarak bir şekilde insanları bilinçlendiriyoruz.Evet ürünü yeni aldık.Ve bu ürün eczanelerde 199 GEL’e satılırken insanımız internete 150 GEL’e ulaşabiliyor. .Merdiven. Fayda yerine zarar verirler “O yüzden eczaneler güvenli diyoruz ve alışverişleriniz eczanelerden yapılıyor.”

Merdiven altında üretilen vitamin preparatları hala tehdit oluşturuyor
Merdiven altında üretilen vitamin preparatları hala tehdit oluşturuyor
Merdiven altında üretilen vitaminler hala tehdit oluşturuyor
Merdiven altında üretilen vitaminler hala tehdit oluşturuyor

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Abdülaziz Karataş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu