Teknoloji

Mu varyantı belirtisi! Mu virüsü belirtileri nelerdir? Aşılar mu varyantına etkili mi?

Aşılar varyanta karşı etkili midir? Mu seçeneği İmza! İncelenen konular arasında. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren “Mu” çeşidi Türkiye’de de keşfedildi. Gündem Haberler Bunun için bizi takip edin Haberler.com sizin için popüler konuları belirliyor.

Dünya Sağlık Örgütü, “aşıya dirençli” hale gelen mutasyona uğramış bir varyantın bir mu olduğunu ve bilimsel olarak B.1.621 olarak adlandırıldığını duyurdu.

Uzmanlara göre mutantın önemli özelliklerinden biri, aşıların etkinliğini daha da azaltan bir mutasyon olmasıdır. DSÖ tüm mutasyonları araştırır. Ancak ayın çarpma oranı hakkında henüz net bir detay yok.

Mu varyantı veya mu mutantı olarak tanımlanan yeni türün semptomlarının diğer varyantlarda olduğu gibi ateş, öksürük hissi ve koku-tat değişiklikleri olduğu bildirildi.

Mu varyantının semptomları, koronavirüs semptomlarına benzer.

  • უკHava sıkıntısı,
  • Balgamlı öksürük,
  • Boğaz ağrısı,
  • Kas ve eklem ağrıları,
  • Mide bulantısı ya da kusma;
  • anoreksiya…

İlk kez Kolombiya’da tanımlanan ve Güney Amerika ve Avrupa’da kaydedilen varyanta gelince, “Bu varyanttaki mutasyonlar virüsü aşılara karşı daha dirençli hale getirebilir. Ancak beta varyantı gibi bu konuda daha fazla araştırmaya ihtiyaç var” dedi. Açıklamada, ülkemizde 2 kişide görüldüğü belirtildi. Haberler.com kısa bilgiler sunar. aşağıdan HaberlerBlogumuzu okumaya devam edebilirsiniz

Haberler.com – Gündem

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu