Ekonomi

Muşlu kadın girişimci, devlet desteğiyle 50 kişiye istihdam sağladı

Girişimci devlet destekli bir kadın işçi 50 kişiye istihdam sağlıyor Devletin desteğiyle kendi tekstil atölyesini kuran genç kadın girişimci İnci Sayılgan Tok, kadınlara örnek oluyor ve üst düzey yöneticisiyle birlikte 50 kişiye istihdam olanağı sağlıyor. Görev.

– Birçok kadın girişimci, devlet desteğiyle 50 kişi tarafından istihdam edildi

MUŞ – Devlet desteğiyle kendi tekstil atölyesini kuran genç kadın girişimci cinci Sayılgan Tok, kadınlara örnek oluyor ve servisinin başı olarak 50 kişiye istihdam sağlıyor.

Yaklaşık bir yıl önce KOSGEB’e iş kurmak için başvuran 35 yaşındaki iki çocuk annesi İnce Sayulgan Toki, projesi onaylandıktan sonra kendi işinin patronu oldu. Devletin desteğiyle hayatını değiştiren Toki, ürünlerini ihraç ederek birçok ülkede 50 kişiye istihdam sağlıyor.

“Kent ekonomisine 2 milyon katkı sağladık”

KOSGEB ve URKUR’un desteğiyle kendi işini kurduğunu kaydeden İnci Sayulgan Tok, kadın kıyafetleri dikip yurt dışına ihraç ettiklerini söyledi. “Azerbaycan, Kazakistan, Kuzey Irak gibi ülkelere ürün gönderiyoruz” diyen Tok, “Biraz daha ve çalışan sayısını artırıyoruz. Bin ürün üretiyoruz” dedi.

“Doğu’da kadın girişimci sayısı az, örnek olmak istiyoruz”

Doğu’daki kadın girişimcilere ve gençlere örnek olmak istediğini anlatan Tok, “Herkesin kendi işini yapabileceğine inanıyorum. Bunun için devletimize teşekkür etmek istiyorum. Kendi işimi yapmaktan gurur duyuyorum. kadın. Kocamın desteğini aldım. Bu yerin açılışında. “

Üniversite okumaya çalışıyorum”

Bir tekstil atölyesinde kalite kontrol uzmanı olarak yaklaşık bir yıldır kendisinden yaşça büyük bir kadınla çalıştığını söyleyen Hilal Tultai, “İş bulmak biraz zor. Tekstilde çalışabileceğimi düşündüğüm için buraya başladım. Buradaki çalışanlar. çoğunlukla kadın. “O parayla ailemi kazandım. “Lise mezunuyum ve aynı zamanda üniversitede çalışıyorum” dedi.

Birçok kadın girişimci devlet desteğiyle 50 kişiye istihdam sağladı
Birçok kadın girişimci devlet desteğiyle 50 kişiye istihdam sağladı
Birçok kadın girişimci devlet desteğiyle 50 kişiye istihdam sağladı
Birçok kadın girişimci devlet desteğiyle 50 kişiye istihdam sağladı

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / უღურ ულუ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu