Teknoloji

Nilgün Belgün’ün “Antikor düzeyi yüksek olanlar aşı olmalı mı?” sorusuna Bakan Koca’dan yanıt

Ünlü oyuncu Nilgan Belgin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koka’ya “Covid-19 geçirmiş ve antikor düzeyi yüksek kişilere aşı yaptırılmalı mı?” diye sordu. O sordu. Herkesi ilgilendiren bu soruya Koka, “Dünya çapındaki uygulamaya göre evet! Bir salgında olduğu gibi, toplum çapında aşılarda rutin antikor testi önerilmemekte ve nihai koruması hakkında hala yeterli bilgi bulunmamaktadır.” dedi.

Aşı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği Türkiye’de ilk doza ulaşma oranı yüzde 76,81, ikinci doza ulaşma oranı ise yüzde 58,84. oronavirüs Daha önce bu hastalığa yakalanmış kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de “Antikor seviyem yüksekse aşı olmalı mıyım?” sorusudur. bir soru vardı

NILGÜN BELGÜN herkesin aklında soru işareti bıraktı

ünlü aktör Nilgün Belgün, Sosyal Medya Sağlık Bakanı’ndan bu soru Fahrettin KocaAşağıdaki referansı yayınladı:

“Fahrettin Koca Bey, bende COVID-19 var ve 7 ay geçmesine rağmen antikorum 3168.0. Doktorum aşının düşmesini beklememi önerdi. ‘Yüklemeyin’ dedi. antikorlar. Bağışıklığın var mı? ‘?”

Nilgın Belgin

Bakan Coca: Evet aşılarda rutin antikor testi önerilmiyor

Fahrettin Koça ise Nilgan Belgin’in sorusunu şu şekilde yanıtladı:

“Nilgan Hanım sorunuz önemli. Covid-19 olup antikor seviyesi yüksek olanlara test yaptırılmalı mı? Dünya pratiğine göre evet! Salgın sırasında olduğu gibi toplumda rutin antikor testi önerilmez – büyük- Ölçek aşısı yeterli değil.Son savunması hakkında bilgi’ dedi.

Nilgın Belgin
Nilgen Belgin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu