Sağlık

Okullarda PCR testi yapılacak mı? Okullarda PCR testi zorunluluğu var mı? Okullarda PCR testi zorunlu mu?

1.5 dönem uzaktan eğitimin ardından 6 Eylül’de yüz yüze eğitimle okullar açıldı. Salgının dalgalı seyri konusunda endişeler olsa da Sağlık Bakanı Fahrettin Koça, PCR testinin öğrenciler arasında rastgele örnekleme yöntemiyle yapılacağını duyurdu.

Bu kararın ardından veliler arasında çeşitli tartışmaların başlaması üzerine Sağlık Bakanı Koka, okulda test edilecek çocukların velilerine izin verileceğini söyledi. Türkiye’nin en kapsamlı Haberler alan, Haberler.com ile Haberler Devam ediyor.

Okulların açılmasından önce İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede; Öğretmenlere ek olarak, okul kantinleri, kafeterya personeli, servis personeli vb. gibi tüm okul personeli, iki doz aşı yaptırmadıkları takdirde PCR testinin negatif olduğunu bildirmelidir. Yayınlanan bu genelgedeki kararın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Kocha, virüsün toplumdaki yayılımını belirlemek için okullarda rastgele seçilen öğrenciler arasında PCR testi yapılacağını duyurdu. Haberler.İle birlikte Son dakika Haberler, Gündem Haberler ve tarafsız Haberler Bunun için okumaya devam edin.

Bakan Coca yaptığı basın açıklamasında okullarda öğrenci ve öğretmenlere rastgele PCR testi uygulanacağını duyurdu. Bakan Koça, “Pazartesi gününden itibaren ilimizdeki bazı okullarda öğrencilerimizi rastgele belirlemek istiyoruz. “Virüsün toplumda ve öğrencilerimiz arasında herhangi bir semptom göstermeden yayılmasını görmek için bunu yapacağız” dedi.

Okullarda PCR testi yapılacak mı?  Okullarda PCR testi zorunlu mu?  Okullarda PCR testi zorunlu mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, öğrenciler PCR testi için veli izni alacak mı? Soruyu sosyal ağda yanıtladı. Bakan Fahrettin Koca, “Velilerimiz önceden bilgilendirilecek ve onayları alınacak. PCR taramasının yaygınlaştırılması ve sağlıklı bir öğrenme ortamı sağlanması amaçlanıyor. En deneyimli arkadaşlar çocuklarla buluşacak.” Kullanılan ifadeler.

Haberler.com – Gündem

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu