Magazin

Ortaya çıkan ses kaydında “Ben maalesef seçildim” diyen Necati Şaşmaz’ın avukatından ilk açıklama: Ses kaydı gerçek dışı

Ses kaydının Kurtlar Vadisi dizisindeki Polat Alemard rolüyle tanınan Nejat Şahmaz’a ait olduğu iddia edilirken, oyuncunun babasının seçilmiş biri olduğu ortaya çıktı, “Bunun gerçekçi olmayan bir rekor olduğunu belirtmiştik. Bu kaydı kabul et.”

Mehdi ile uzun süredir gündemde olan başarılı oyuncu iddiaları Nejat ŞaşmaziKonuşmanın ses kaydı dergi Gündeme bomba gibi düştü. Shashmaz’ın bu ses kaydında kendisinin seçildiğini söylediği söylendi.

“Ben kutsandım”

Gazeteci İsmail Saimazi tarafından yayınlanan bir ses kaydı, Shasmaz’ın sözde kuzeninin “Maalesef seçildim” dediğini gösteriyor. Şaşmaz’ın kendisiyle aynı fikirde olmayan kuzeni, “Ya bir şey psikolojikse? Öyle düşünüyorsun ama ya değilse? Psikoloğa git” diyor.

“Ses kaydı gerçekçi değil”

Gündeme bomba gibi düşen oylamanın kayda alınmasının ardından Nekati Shazmaz’ın avukatından açıklama geldi. Basın açıklamasında, “Bu kayıt mahkemeye sunuldu. Daha sonra gerçek dışı bir kayıt oluşturulduğunu belirttik. Bu kaydı kesinlikle kabul etmiyoruz.”

Nejat Shazmaz'ın avukatından ilk açıklama şöyle:

İşte Nejat Shazma ve kuzenine ait olduğu iddia edilen ses kaydındaki diyaloglar:

Nejat Şaşmazi: Belki de peygamberden sonra binlerce yıldır insan kalbinin bağlanmasıyla manevi bir şeyler yapılmıştır. Bir bulut gibi dedim, ruhun bir parçası… parçası bugünkü haline aktarılıyor. Bu azizler veya mistik merkezler Budistler ve Yahudiler arasında da mevcuttur. Tasavvuf veya mistisizm tüm dinlerde vardır. Belki de bize getirdiler. Bütün dinlerin tarikatçıları bu ruhu getirmişlerdir. Bu yüzden seçildim Erfan Abi. Buna dayanabilecek olan benim. Bunu bana açıklayabilir misin? Gelen ruhu alabilecek ve bu bilgiyi sağlayabilecek… Bana verdiğiyle birleştirerek bir formül çözmek gibi olacak. Babamla konuşmam gerek.

İrfan T.: Konuşulacak tek doğru kişi.

yanılmaz: Sabah eşime şöyle şeyler söyledim, Mahir aradı ve “İlginç bir rüya gördüm. Sana anlatmak istedim” dedi. “Siz öyle yüksek, çok yüksek bir yerdesiniz, mirac gibi bir yerdesiniz. Ama ancak siz peygamber oluruz” dedi. Muhammed’in yüzü olurum, tek olurum. Bir oluyorum, bir oluyorum. Oradayken asker, havacı, asker üniforması, yüzbaşı gibi giyinmiştim. “Ne oluyor?” Dedim. “Hiç rüya görmem. Rüya görsem de hatırlamıyorum. Peygamberimizi gördüm ve sen her şeyde sakallı sakallı idin” dedi.

Arfan T: Herkes bir şeyler düşünüyor. Bunu söylemek için cesarete ihtiyacın var mı? Hayır mesela, ne düşündüğümü anneme söylemem. Her durumda işe yaramaz. Ama babanın sorusu oldukça farklı.

NS: Gerekirse ben de İsmail gibi geçerim. “bıçağı al” diyorum. Buna inanıyorum. Ya da “Deccal sensin” de, boğazımı kes. Ya da “Bana ona giden yolu göster” deyin. Yapacağım. Çünkü ben bu yolu izliyorum.

İrfan T.: Bu şekilde mi dönüyorsun?

yanılmaz: Gerçekten öyle, itildim. Ne yazık ki ben seçildim.

Arfan T: Yoksa psikolojik bir şey mi? Öyle düşünüyorsun, ama ya değilse? Bir psikoloğu ziyaret edin.

NS: icatlar yaparım. Bu buluşlar dünya için önemli buluşlardır. Bunlar dünya için önemli buluşlar değil mi? ”

Nejat Shazmaz'ın avukatından ilk açıklama şöyle:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu