Sağlık

OYUN OYNANAN ÇOCUĞUN ÖZ GÜVENİ DAHA YÜKSEK?

Çağtan Belediye tarafından düzenlenen aile çalıştayında vatandaşlara 24 farklı branşta eğitim verildi. Seminerde konuşan uzman klinik psikolog Selenai Yutzel, “Çocuğun oyun oynarken özgüveni daha yüksektir” dedi.

Seminerde konuşan Özel Klinik Psikolog Selenai Yutzel, “Ebeveyn anne babalar kendilerini çok yetersiz hissediyorlar. Anne babalar çocuklarıyla iyi vakit geçiremeyeceklerini düşünüyorlar. Beyin gelişimini desteklemek için birçok uyaran ve oyuna ihtiyaç var. Çocuğum için anne baba yeter. , endişelenmek?

“Çocukların özgüvenini arttırır”

Yutzel sözlerine şöyle devam etti: Kaliteli zaman geçirmek sadece saatlerce bir çocukla birlikte olmaktan ibaret değildir. Ben burada ve şimdi sizinleyim, sizinle olduğum süreçte tamamen size zaman ayırıyorum ve size bunu yapmaktan zevk aldığım bir mesaj gönderebilmeliyiz. Bu mesajı alan çocuklar kendilerini duygusal, sosyal ve bilişsel olarak iyi hissederler. Çocuklar özgüveni arttırır mı? Dedim.

“Çocukların sevdiği ve keyif aldığı oyunlar” avantaj olmalı”

Yutzel, birlikte oynadığı çocuğun daha sosyal olduğunu belirterek, “Yutzel, “Araştırmalar çocuğun özgüveninin daha yüksek olduğunu gösteriyor. Ebeveynler yanlarında çocuk sahibi olmayı planlıyorlarsa, bu plana uymalıdırlar. Çocuklu planlar bozulmamalı. Çocuk bundan hoşlanır ve bundan hoşlanır. oyunlar Tercih edilmelidir. Ebeveynlerin eğitici ve öğretici rolünün yanı sıra eğlence tutumu da çocuklar için oldukça önemlidir. Çocukların sevildiğini ve takdir edildiğini hissetmeye ihtiyaçları vardır.

“Sevgi ve şefkat koşulsuz olmalıdır”

Anne-babanın bir gün kaygılı, ertesi gün kayıtsız olmasının çocuğun kafasını karıştırdığını anlatan Selenai Yutzel, “Koşulsuz sevgi ve şefkat göstermek gerekiyor. Çocuğa günlük aile işlerinde bile destek olmak çok önemlidir. Çocuklar sorumlu tutulmalıdır. Çocuğa küçük görevler vererek onu günlük hayata entegre eder ve çocukla vakit geçirir. ‘

Çocuğun oyuna daha fazla güveni var mı?

Çocuğun oyuna daha fazla güveni var mı?

Çocuğun oyuna daha fazla güveni var mı?Çocuğun oyuna daha fazla güveni var mı?

Haber Ajansı Demirören – Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu