Magazin

Oyuncu Ayşegül Çınar ve Furkan Çalıkoğlu’nun davası ağır ceza mahkemesine görülecek

Sanık sanık Furkan Çalıkoğlu’nun İstanbul 52. Birinci Ceza Mahkemesi’nde tutuklanmasından önce tarafların avukatları duruşma salonundaydı.

İstanbul 52. İlk Derece MahkemesiDuruşma öncesi tutuklu sanık Furkan Çalıkoğlu hazır bulundu. Sanık suçlamadan Ayşegil Çınar Duruşmaya katılmadı. Restoranda aşçı olarak çalışan şikayetçi Nebi Kan Bozicit, sanık Furkan Çalıkoğlu’nun kiminle kavga ettiğini bilmediğini söyledi. Bozicit, Furkan’ın birine sorduğunu ve ardından yanağına tokat attığını söyledi. Sanığın üzerine iki bıçakla düştüğünü de söyleyen Boziçiç, “Koşarak servis asansörüne bindim. Sanık da asansöre bindi. Kolumu kesti. Kendimi savundum. Çığlık atmaya başladım. Ayrıca hiçbir fiziksel müdahalem olmadı. .Asansör kapısı açıktı..Elinde iki bıçak gösterdi.Boğazımı kestiğini söyledi.O sırada başka bir sanık Ayşegül Çınar bizi görünce zanlı Furkan’a müdahale etti.Eğer müdahale etmezse, boğazını kesti.Asansörden çıkıp başka bir yere saklandım.Sanık ve Ayşegül Çınar Orada kaldılar.

“Bize ateş ettiği silahın dokunuşu”

Bir diğer müşteki polis memuru VK, bilgi verilir verilmez olay yerine geldiklerinde zanlının elinde bıçak olmadığını, insanlara saldırdığını ve küfrettiğini ifade etti. V.K. “Sakin olması için uyardık ama saldırmaya devam etti. Bunun üzerine sanık, müşteki Bünyamin’in cebinden tabancasını çıkarıp vurdu. Biz hiçbir şekilde vurmadık ve üzerine atlayarak yakalamaya çalıştık. silah. Biz polistik, o 8-9 kişiydi” dedi.

Unutulmaz sürücülerin konusu

Sanık Furkan Çalıkoğlu’nun avukatı, bir video raporuna göre, şapkalı ve maskeli kişinin müvekkilinin kafasına bir şişe vurduğunu söyledi. 70 gündür gözaltında ve serbest bırakılmasını talep ediyoruz. ”

İmkansızlık ödüllendirilir

Mahkeme, sanık Furkan ქalქkoღlu’nun eyleminin “kasten adam öldürmeye teşebbüs” kapsamında değerlendirilmesi gerektiğine hükmetti ve haksız bir kararla dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu