Teknoloji

Özlem Türeci: 5 ila 11 yaş grubu çocuklar için aşı aynı, ancak daha az dozda olacak

AlmancaBioNTech’in kurucuları “Der Spiegel” dergisine konuşan Prof. doktor Uğur Şahin ve Doktor Özlem Touretz12 yaşın altındaki çocuklarda koronavirüs aşısı ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Dünya genelinde 5-11 yaş arası çocuklarla ilgili bilimsel araştırma sonuçlarını önümüzdeki haftalarda sunacaklarını açıklayan Tarest, Avrupa dahil bu yaş grubuna yönelik aşılar için onay aradıklarını söyledi.

Torrest, BioNTech’in o yaş grubu için bilimsel araştırma sonuçlarına sahip olduğunu ancak bunun lisanslı kurumlar tarafından erişilebilir olması gerektiğini söyledi. BioNTech’in baş sağlık görevlisi olan Özlem Tarest, “Zaten üretimdeyiz. Aşı aynı olacak, ancak daha küçük dozlarda olacak” dedi. ifadesini kullandı.

Uğur Şahin ise bu yaş grubunun bilimsel aşı çalışmalarının iyi gittiğini belirterek, “Durum iyi görünüyor. Her şey plana göre gidiyor.” Dedim.

Biontech’in kurucu ortakları Shaheen ve Torrest, halkı aşı olmaya kararlı olmayan insanlara güvence vermek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çağırdı. Shaheen, “Toplum olarak, sert bir kıştan kaçınmak için hâlâ 60 günümüz var. Bu iki ay içinde mümkün olduğunca çok insanı harekete geçirmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.” dedi. O çağırdı.

Lemzlem Türeci: 5-11 yaş arası çocuklar için aşı aynı ama daha küçük dozlarda olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu