Magazin

Palu davasının kilit ismi Tuncer Ustael’e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Karar, Müge Anl’da Maryam Tahnal’ı öldürmekle suçlanan Palu ailesi ve ailenin damadı Tunzer Ustael’e verildi. Mahkeme heyeti, damat Tuncer Ustael’i müebbet ve 7 yıl, diğer sanıklar ise 14 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı.

Altı kişilik bir aile olan Palu, Mary Tahnal ve küçük kızı Melike Tahnal’ın 2008 yılında Kocaeli Karfez ilçesinde kaybolmasıyla ilgili olarak açılan bir kabahat kovuşturması sonrasında kapatılan dosyanın yeniden açılmasıyla ilgili olarak 2019 yılında tutuklandı. Yargılandıkları mahkeme kararının bozulmasının ardından, sanıkların 2020 yılında Sakarya Bölge Mahkemesi 1. Kararın bozulmasının ardından sanığın yargılanmasına üçüncü kez devam edildi.

SEGBİS ile duruşmaya katıldı

Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sanıklar Havva Palu, Fatih Palu ile tutuklu sanıklar Emine Ustael ve Aishe Palu hazır bulunurken, SEGBİS’teki diğer tutuklu sanıklar Tunzer Ustael ve İsa Palu da hazır bulundu.

Sanıklar onları satın almak istedi

Duruşma, savunma avukatlarının yaptığı duruşmayla başladı. Duruşmada söz alan sanık avukatları, müvekkillerinin serbest bırakılmasını talep ederek, Meryem Tahnal’ın cenazesinin kayıp olması nedeniyle ölüm nedeninin bilinmediğini söyledi. Söz alan sanıklar suçsuz olduklarını beyan ederek beraatlerini talep etti.

Yıkıcı USTAEL’e ağırlaştırılmış müebbet hapis

Sanıkların son sözlerini dinledikten sonra kararını açıklayan mahkeme, sanık Tunzer Ustael’in Maryam Tahnal’ı “kasıtlı öldürmek” suçundan yargılandığına hükmetti. Ağırlaştırılmış müebbet hapis “Banka ve kredi kartlarını kötüye kullanmaktan” 4 yıl hapis, 3 yıl hapis ve 100 GEL para cezasına çarptırıldı. Diğer sanıklar Esa Palu, Havva Palu, Ayşe Palu ve Emine Ustael, “Meryem Tahnal’ı kasten öldürmek” ve “hapis” suçlarından 14 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca o sırada çocuk olan Fatih Palu da 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Palu davasının baş zanlısı Tunzer Ustael müebbet hapis cezasına çarptırıldı
Palu davasının baş zanlısı Tunzer Ustael müebbet hapis cezasına çarptırıldı
Palu davasının baş zanlısı Tunzer Ustael müebbet hapis cezasına çarptırıldı
Palu davasının baş zanlısı Tunzer Ustael müebbet hapis cezasına çarptırıldı

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu