Teknoloji

Pandemide bu hastane sayesinde çok şehir nefes aldı

Bu hastane sayesinde birçok il Pandemi döneminde Başhekim’de rahat bir nefes aldı: “İyi ki Eskişehir Şehir Hastanesi bölgemizde var diyebiliriz. doktor

pandemi baykuşu Hastane Birçok şehir nefes alıyor

Başhekim Notu: “Pandemi sürecinde başarılar Eskişehir Şehir Hastanesi Bölgemizde var olduğunu söyleyebiliriz.

Şehir hastaneleri salgınla mücadelede önemli rol oynuyor

Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yaşar Bildirici:

“Eskişehir Şehir Hastanesi personeli ilimizde 250 bine yakın Kovid-19 aşısı yaptı.”

Eskişehir Şehir Hastanesi’nin kurulduğu günden bu yana Eskişehir ve çevre illere sunduğu sağlık hizmetlerini ve koronavirüs sürecindeki önemini anlatan ESKİŞEHİR – Baş Tıp Uzmanı Prof. Yaşar Bildiriç, “Eskişehir Şehir Hastanesi olarak hastanemizi büyütme potansiyeline sahip olarak Eskişehir’de Corona virüs sürecinde ne servis yataklarında ne de yoğun bakım yataklarında sorun yaşamadık. Eskişehir Şehir Hastanesi Şehirde, ”dedi.

Eskişehir Şehir Hastanesi, kurulduğu 2018 yılı Ekim ayından bu yana çeşitli poliklinik ve hizmetleri ile hem Eskişehir hem de çevre ilden vatandaşların sağlık sorunlarına çözüm üretmektedir. Salgınla mücadelede önemli rol oynayan şehir hastanesi, kesin tanı ve şüphesi bulunan binlerce hastayı ağırladı. İlk etapta 1.81 yatak kapasiteli olacak hastane, yapılan yatırımlar ve fiziki genişleme imkanları sayesinde 1.238 yatağa ulaştı. Sadece Eskişehir’e değil hizmet veren hastane, salgın sürecindeki yükünü Kutakhi, Afyonkarahisar ve Bilecik gibi illere de taşıdı.

Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm, bölgedeki sağlık sistemine katkı sağladıklarını kaydetti. Yaşar Bildiriç’e göre, “Eskişehir Şehir Hastanesi başlangıçta 1.81 yataklı bir hastane olarak planlanmıştı. Dinamik yapısı ve bölgesel ihtiyaçlar nedeniyle hastanemiz artık 1.238 yataklı bir hastane haline geldi. Çeşitli bölümleri ile vermek. Obses, yanıklar, yaralar. Ekim 2018’den bu yana büyüyen ve gelişen bir hastanede, Hemşirelik ve Nadir Hastalıklar Merkezi gibi kliniklerle hizmetlerinin nitelik ve niceliğini olumlu yönde değiştiriyoruz.

“Kesin teşhisle yaklaşık 2.200 yoğun bakım hastasına hizmet verdik”

Eskişehir Şehir Hastanesi’nin pandemi sürecinde önemli rol oynadığını ifade eden Uzm. Dr. Pandemi sürecini yönetirken “İyi ki Eskişehir Şehir Hastanesi’nin bölgemizde olması” diyebiliriz. Neyse ki Cumhurbaşkanımızın öngörüsü ve desteğiyle Eskişehir’de böyle bir hastanenin yapılması mümkün hale geldi. Eskişehir ve çevre iller kesinlikle bu hastanenin ne kadar değerli ve etkili olduğunun farkındadır. “O tarihten bu yana yaklaşık 8 bin kesin tanılı hastanın hastaneye yatırılmasıyla hastanemize hizmet verdik. Kesin tanı ile yaklaşık 2 bin 200 yoğun bakımda hastaya hizmet verdik. Ayrıca şüpheli bir şekilde hastanemizde iki kat daha fazla hastaya hizmet verdik. pandemi” dedi.

“Hastanemizde gerektiğinde değiştirilebilen yaklaşık 30 aşı kliniği olduğunu belirtmekte fayda var.”

Başhekim Bildirich, Eskişehir’deki şehir hastanesine yaklaşık 250 bin doz koronavirüs aşısının ulaştırıldığını kaydetti.

“Eskişehir Şehir Hastanesi olarak koronavirüs sürecinde hastanemizin genişlemesi nedeniyle ne Eskişehir servisinde ne de yoğun bakım yataklarında hiçbir zaman sorun yaşamadık. Toplam yoğun bakım yatağı sayımız 99’u aslımızda olmak üzere 160 civarındaydı. Yönetimde sayıya takılıp kalırsak hastaneyi büyütebileceğimizi bildiğimiz için 160 yatağı 280 civarına çıkardık Eskişehir Şehir Hastanesi ilimizde 250 bin civarında Kovid-19 aşısı yaptı. Gerektiğinde değiştirilebilen hastanemizin de polikliniklerini ön plana çıkarmakta fayda var.”

Bu hastane sayesinde pandemi döneminde birçok şehir nefes aldı.
Bu hastane sayesinde pandemi döneminde birçok şehir nefes aldı.
Bu hastane sayesinde pandemi döneminde birçok şehir nefes aldı.
Bu hastane sayesinde pandemi döneminde birçok şehir nefes aldı.

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Şevket Can Çikot

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu