Gündem

Pansuman için hastaneye giden kadın öldü, 6’sı doktor 7 kişiye dava açıldı

KAHRAMANMARAŞ (DHA) – 29 Ekim 2018 tarihinde özel bir hastanede şeker hastası olan Hatice Timurkaan’ın sol ayağının 2 parmağı, hastalığı nedeniyle ameliyat edildi. Timurkaan, 3 Kasım’da başka bir özel hastaneye geldi. İddiaya göre burada bir enfeksiyon tespit edildiğinde yoğun bakıma alındı, ancak 10 Aralık’ta öldü.

6 doktora soruşturma

Timurkaan’ın ölümünden sonra İstanbulKızı Diş Hekimi Çenet Taşdemir, annesinin ölümünde doktorların ve hastane yönetiminin ihmali olduğu iddiasıyla ceza davası açtı. Kahramanmaraş Hatice Timurkaani’nin ilk olarak başsavcılığa gittiği özel bir hastanede parmaklarını kesen ortopedi uzmanı. Öldüğü hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Ali E. (66) Hasan Arif S. (51) hastanenin başhekimi Yavuz Kemal İ. (53), Dr. Anestezi ve Resüsitasyon Uzmanı. Halil K. (43), ortopedi ve travmatoloji uzmanı Dr. Ramazan D. (49), İç Hastalıkları ve Nefroloji Doktoru. İsmail İ. (44) ve Dr. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı. Servet İ. (44) hakkında soruşturma başlatıldı.

Savcılık tarafından sorgulanan 7 zanlı, suçlarını kabul etmedi. Zanlılar ifadelerinde, Hatice Timurkan’ın gün içinde tüm tıbbi müdahale ve tedavilerinin yapıldığını, ölüm konusunda ne kendilerinin ne de hastanenin bir ihmalinin olmadığını ifade etti.

Soruşturma devam etmeden önce İstanbul Adli Tıp Kurumu 8. Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan rapor savcılığa gönderildi. Raporda, hastanede Hatice Timurkaan’a karşı yapılan uygulamanın tıbbi kurallara uygun olduğu, ancak yoğun bakım ünitesinden sorumlu doktorun hasta öldüğünde hastane resüsitasyon sürecinde bulunmadığı ve bu tıbbi hatanın bulunmadığı belirtildi. kişinin ölümüyle ilgili. Cenet Taşdemir’in talebi üzerine İstanbul Tıp Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı tarafından bir rapor düzenlendi. Raporda, şüphelilerin kusurları olduğu belirtildi.

Sözleşme Hesapları

Soruşturma sonunda savcı, Ali E., Hasan Arif S., Yavuz Kemal İ., Halil K., Ramazan D., İsmail İ. hakkında suçlamaları hazırladı. Ve Servet i. 6 yıla kadar hapis cezasına neden olan ihmal sonucu ölüm talebi. Kahramanmaraş 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, iki rapor arasında bu çelişkinin mahkemece yürütülen yargılama sonucunda çözülebileceği ve dava açılması için yeterli delil ve şüphe bulunduğuna ilişkin bir çelişki bulunduğu belirtildi. şüphelilere karşı. Suçlama 9. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Timurkaan’ın ölümüyle ilgili davanın ilk duruşması Aralık ayında görülecek.

“5 milyon liralık tazminat davası açtık”

Hatice Timurkaan’ın kızı Çenet Taşdemir, başından beri annesinin ölümünde doktorların ve hastanenin ihmalkar davrandığının söylendiğini ve 2 yılı aşkın bir süredir devam eden kavga sonunda dava açıldığını söyledi. Taşdemir, davayı takip edeceğini ve her duruşmaya katılacağını söyledi.

“Anne daha giyinmeden hastane enfeksiyonu kapmış, tedavisi geç başlamış, bacağı yanlış teşhisle ampute edilmiş ancak bu ameliyat resmi olarak kayıtlı bir doktor değil başka bir doktor tarafından yapılmış. Hastanede izin alamadık. Ben yoğun bakıma alınmadan önce annem öldüğünde doktor yoktu, nöbetçi doktor 24.00 sıralarında gitti, anne hastalandığında hemşirelerin arayıp birkaç saat söylemelerine rağmen gelmedi. annenin ölümünden sonra. Haberler Artık davamızın bir hekim tarafından diğer hekimlere karşı emsal teşkil ettiğini ispatlamış olduk. Hastane sahibi ve 6 doktor aleyhindeki pervasızca cinayetten açılan davanın her duruşmasına katılacağım. Onlara yargıç önünde sorular sormak istiyorum ve cevaplarıyla çok ilgileniyorum. Davamızın sonuna kadar arkasındayız çünkü bizim gibi kalbi kırık olanlara emsal teşkil edecek. Koku kaybolmasın diye futbol topu oynayan bu vatandaşlarla annemin kıyafetlerini yıkamıyoruz. Ceza davamıza ek olarak, 5 milyon მილი tazminat davamız da var. Bu tazminat davasının sonucu Türkiye’deki birçok dava için emsal teşkil edecektir. ”

Giyinmek için hastaneye giden kadın hayatını kaybetti, 6'sı doktor 7 kişi hakkında dava açıldı.

Giyinmek için hastaneye giden kadın hayatını kaybetti, 6'sı doktor 7 kişi hakkında dava açıldı.

Giyinmek için hastaneye giden kadın hayatını kaybetti, 6'sı doktor 7 kişi hakkında dava açıldı.

Giyinmek için hastaneye giden kadın hayatını kaybetti, 6'sı doktor 7 kişiye dava açıldı

Giyinmek için hastaneye giden kadın hayatını kaybetti, 6'sı doktor 7 kişiye dava açıldı

Giyinmek için hastaneye giden kadın hayatını kaybetti, 6'sı doktor 7 kişi hakkında dava açıldı.

Demirören Haber Ajansı / .mer Koç – Son Dakika Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu