Magazin

Pedro de Noronha’dan Tülin Şahin ile ilgili çarpıcı iddialar: Onu terk ettiğim için canımı yakmak istiyor

? Tülin Şahin ile nasıl tanıştığınızı merak ediyorum.

? Tülin Şahinnasıl tanıştığınızı merak ediyorum. şöyle şeyler duydum; Onu yanında görmeyesin diye yurt dışında seninle konuşmak istedi. bu doğru?

Evet bu doğru. Amerikalı bir arkadaş vasıtasıyla tanıştık ve sonra birbirimizle mektuplarla konuşmaya başladık. 3 gün boyunca aralıksız konuştuk. Üç gün sonra, “Gelip seni görmek istiyorum” dedim. “Hayır gelemezsin” dedi. “Neden?” Dedim. “Ben burada çok ünlü bir insanım ve bizimle burada karşılaşırlarsa bizi vururlar” diye yanıtladı. Bu yüzden Tülin benimle Lizbon’a geldi. Lizbon’da harika bir 5 gün geçirdik ve bir ilişkiye başladık.

? İlk evliliğinizden 14 ve 15 yaşında iki oğlunuz var. İlk buluşmada çocuklarınızla tanıştı mı?

Hayır, çocuklarım Londra’da ve yaz tatili için Lizbon’a geldiklerinde Tülin ile tanıştılar. Harika zaman geçirdiler.

? Tülin Hannam’ı sevdiler mi?

Aslında hayatımın en güzel yazlarından biriydi. İki çocuğum da Tülin’i çok sevdi, çok etkilendiler. Çok eğlenceliydi Tülin. Televizyonda gördüğün sadece Tülin’di.

? Onu televizyondan önce tanıyor muydunuz?

Hayır bilmiyordum.

Siena’nın onun için savaştığımı bilmesini istiyorum.

? Eski evliliğinden haberin var mıydı?

Evet, elbette bana bunu söyledi. Ama eski ilişkisi hakkında pek kibar konuşmuyorum. Seninle sadece Siena hakkında konuşacağım. Büyüyüp gelecekte bunu okuduğunda, gerçeği bilmesini, “Evet, o benim babamdı” diye düşünmesini, onun için savaştığımı bilmesini istiyorum.

? Ama Tülin Şahin’in kötü şöhreti ilk dakikadan sizi olumsuz etkilemedi değil mi?

Aslında etkilendi. Çünkü başından beri benim için tek sorun onun ünlü olmasıydı. İlişkimizin başından beri çocuk istiyordu. Oğlumun böyle bir hayatı olmasını istemediğimi ve oğlumun Portekiz’de büyümesini istediğimi söyledim. Bakın İstanbul güzel bir şehir ama çocuk yetiştirmek zor. Sahilde yaşıyorum ve çocuklarımın benim gibi sahilde, deniz kenarında ve sörf yaparak büyümesini istedim. Tülin, mankenlik kariyerinin sonunda başladı ve 40 yaşına girdi. İstanbul’a uçuşlar günde iki kez gerçekleşmektedir. “Ne zaman işe gitmen gerekse atlar gider” dedim.

? Teklifinize “evet” mi dedi?

Evet dedi. Hamile kalana kadar.

Planladık ama hamileyken her şey değişti

? Hamileliğinde neler değişti?

Her şey! Gece gündüz farklı bir insan oldu. Çocuklarımla bir araya geldiğinde birden farklı davranmaya başladı. Onlar da karıştı. Verdiği sözleri birer birer bozmaya başladı. Benim için söz bir onurdur; Bir söz verirsin, el ele tutuşursun ve değişmez. İnsanların bir şey söyleyip başka bir şey yapmasına alışık değilim. Ama hamilelik nedeniyle bir kızımız olacağını düşündüm. Evet, erkek olabilir ama Tanrı bize bu kızı verdi. Benim için neredeyse imkansız olan tüm planlarımı ve bu süreçte 4 ay boyunca mahvettim. TürkiyeYaşıyordum, bir fedakarlık yapmaya karar verdim çünkü ikinci kez bir aile kurma fırsatım oldu ve bunun için her şeyi yapmaya hazırdım.

Gerçek bir evlilik bulamadım, insanlar kalpten evlenmek zorunda

? Evlenmek istemedin ama…

Kağıt üzerinde evlenmeyi düşünmüyorum. Kalpten evlenmesi gereken insanlar. Daha önce bir kez evlendim ve sancılı bir süreçti. Tülin ile başından beri konuştuk ve anlayış gösterdi. Tabii o zamanlar bunun Türk kültürü için ne kadar önemli olduğunu bilmiyordum. Çünkü Avrupa’da böyle bir kültür yok. Bence çocuk sahibi olmak resmi olarak evlenmekten çok daha büyük bir iş. Çünkü iki insanı bir ömür bağlar.

Tülin sahte düğün istedi

? Neden medya için sahte bir düğün?

Tulin bana onun için ne kadar önemli olduğunu söyledi. Ben de ona, “Bana kaç kez evlenmek istemediğimi söyledin ve buna katılıyorsun, lütfen bana baskı yapma” dedim. “Yaptığınızın adil olduğunu düşünmüyorum, bunun için çocuğu kullanıyorsunuz” dedim. Sonra onun iletişim danışmanı bu fikri ortaya attı. Lizbon’da evli olduğunuzu düşünün, en azından gazeteciler belediyeye gidip bakmıyorlar. Türkiye onun uzmanlık alanı, benim değil! Kariyerini istediği gibi yönetebileceğini düşündüm, karışmazdım.

? Fotoğraf çekip servis yapıyorsunuz. Özel bir fotoğrafçı mı tuttu?

Hayır, 14 yaşındaki oğlum fotoğraf çekti.

? Sahte bir düğün olduğunu biliyor muydun?

Hayır, çocuklarıma söylemedim. Gerçekten evleneceğimizi düşünüyorlardı. Çok mutlu oldukları için o anı bozmak istemedim.

çocuklarım evden kovuldu

? Türkiye’de birçok ünlü ismin daha evlenmeden çocukları oluyor. Sizce Tülin Şahin bu sahte düğün şafağına neden ihtiyaç duydu?

Kendisini “Türkiye’nin yüzü” olarak gördüğünü ve evli görünerek herkesi mutlu etmeye çalıştığını düşünüyorum. Bu yüzden iki oğlum olduğunu bilmenizi istemedi.

? Bunu neden saklama ihtiyacı hissetmişti?

Türkiye’deki “mükemmel kız” imajıyla çok ilgileniyor. Bir erkekten evlenmemiş bir çocuğunun kariyerine zarar vereceğini düşündü. Bu bile çok büyük bir sorundu. Oğullarım, Siena doğduktan 5 hafta sonra onu görmek için Türkiye’ye gelmek istedi. Tülin, “Lizbon’a gittiğimizde bunu görmüyorlar mı?” demek istemedi. Dedim. Dedim ki: “Çocuklar 9 aydır bekliyor, kardeşlerinin doğumunu dört gözle bekliyorlardı, 5 hafta bile onlara fazla geldi.” Sonra geldiler, ama korkunçtu! Çünkü Tülin onları evden kovdu ve geceyi otelde geçirdik. Ben yanlış bir şey yapmadım. Tek yaptığım artık Tülin’i istememek oldu. Bir ilişkide taraflardan biri devam etmek istemeyebilir. Çocuklarımı reddetmek büyük bir gelişmeydi ve ona olan aşkım sarsıldı. Ama yine de denedim. Çocukları Lizbon’a götürdükten sonra döndüm. 2 aylık bebeğimi bırakamam. 3 aydır buradayız ve denedik ama olmadı. Elimden geleni yaptığıma inanıyorum.

Benimle hiç tanışmadığını bildiğini sanmıyorum

? Doğum yaptıktan sonra kilo veremediği için psikolojik baskı uyguladığınız söyleniyor…

Buna iki cevabım var. Birincisi şöyle: Portekizce’de “Gorda” diye bir kelime var. Hem “şişman” hem de “değerli” anlamına gelir. Aynı kullanım İspanyolca’da da var, istediğinizi sorabilirsiniz. sonra; Tülin’in doğum sonrası bir ruh hali olduğunu öğrendiğimde ona tavsiye vermeye çalıştım. Ayrıca çok stresli bir işim var ve zaman zaman depresyona girdiğim zamanlar oldu. Böyle zamanlarda daha iyi hissetmek için sağlıklı besleniyor, egzersiz yapıyor ve meditasyon yapıyordum. Depresif düşüncelerle savaşmalısın, ona “Yürüyüş yap, temiz hava al, vücudunun endorfin salmasına izin ver” derdim. Ama her zaman bir bahanesi vardı.

? Tülin Şahin beslenme ve diyet üzerine kitapları olan bir isim. Bu süreçte sağlıklı besleniyor bence…

Hayır, iyi yedim. Bu benim ilgi alanım olduğu için beslenme konusunda oldukça bilgiliyim. Evimizde sağlıklı beslenmesini sağlayan bir şefimiz vardı.

? Evde özel bir şefiniz var mıydı?

Evet tabi ki.

? Bütün yemekleri o mu pişirdi?

Evet, Tülin benim için hiç hazırlanmamıştı.

Sabah kalkamadı, bebeği emzirilmedi

? Aynı zamanda dadı davasıydı. Tülin Şahin bebek bakıcısı istemediğini söyledi ama sen onu zorladın.

Gerçek şu ki, onu bir bebek bakıcısı tutması için zorlamadım.

? Ayrıca emzirmesine karşı olduğunuzu söyledi.

Hayır, bu da doğru değil. Tülin’in model olduğu için disiplinli olduğunu düşünebilirsiniz ama değil. Emzirmek de disiplin gerektirir. Bebeği her 3 saatte bir beslemelisiniz. Örneğin, bir bebek sabah 6’da uyandığında yemek yemeye ihtiyacı vardır. Ancak Tülin ayağa kalkamadı. ‘Hadi bir bebek bakıcısı bulalım’ derken bunu kastetmiştim. Belki bebeği beş kez emzirmiştir. Ayrıca baba neden bebeğini emzirmek istemiyor? Anne sütü dünyanın en besleyici gıdasıdır. Yani hikaye onun söylediğinden çok farklı. Tüm stratejisini “Pedro’yu gözden düşürmek” üzerine kurdu.

“Muz Cumhuriyeti” haberinde bozuk hat

? Türkiye’ye “Muz Cumhuriyeti” dediğin yazıyor. Bunun kökeni nedir?

ᲣSense! 2000 yılından beri Türkiye’deyim. Burada Tülin’den çok daha fazla arkadaşım var. Bu ülkeye büyük saygım var. Kanuni Sultan Süleyman’a hayranım. Tülin’in ne yapmak istediğini çok iyi biliyorum. Kamuoyunu karıştırarak insanları “Pedro kötü bir çocuk” demeye zorlamak istiyor. Ama “Muz Cumhuriyeti” HaberlerÇizgiyi aştı. Bu benim hayatımı, Sienna’nın yanımdayken hayatını tehlikeye atan bir durum. Ne de olsa bu ülkede kızımla yalnız bir gün geçirmek istiyorum. Keşke bir gün onu Portekiz’e götürebilseydim. Bunu neden kaçırmak isteyeyim ki?

Bir çocuğu özlediğim an ehliyetimi kaybederim

? Bu hikaye nereden geldi?

Bence bebek annenin yanında olmalı, anne ona ait, ona ihtiyacı var. Buna inanan bir çocuğu neden kaçırıyorsunuz? Çocuğun kaçırıldığı sırada Interpol arama listesindeyim ve ertesi gün yatırımcı lisansımı kaybediyorum. Tüm bunların Siena için iyi olacağını düşünüyor musunuz? Sienna’yı seviyorum ve ona sadece iyi şanslar diliyorum. Annesiyle birlikte olmak ona iyi gelir. Zamanı geldiğinde ailemle birlikte olmasını, hatta zaman zaman dedemi görmesini istiyorum. Siena doğduğunda onunla birlikteydiler. Peki Tülin ailesi neredeydi?

? Onlar değil mi?

Tabii ki hayır! Çünkü Tülin ailesiyle konuşmuyor. Ama buna rağmen, üzerime böyle bir portre çizildi! Avukatlarım Siena’yı görmek için dilekçe verdiğinde evli olmadığımız ortaya çıktı. Böylece halkla ilişkiler stratejisi dağıldı. Durumu kurtarmak için, daha büyük HaberlerOna ihtiyacı vardı. daha büyük Haberler bu neydi? “Pedro bize hakaret etti!”

Noronham ayrıca Tülin Şahin’in kendisini kıskandığını ve Türkiye’ye geldiğinde bir arkadaşında kaldığı için Siena’nın gözüne çarptığını söyledi.

Geri ödemeye ihtiyacınız var

“Tülin beni kıskanıyor” dedin; Hala sana aşık olduğunu düşünüyor musun?

Hayır, öyle düşünüyorum; Kişi çevresinden sadece “evet” yanıtları almaya alışırsa, bir gün “hayır” ile karşılaşırsa egosu ciddi şekilde zarar görür. Şu an yaşadıkları, terk edildiği için kalbinde değildir. Rövanş istiyor. Beni gerçekten kıskanmıyor, sadece onu terk eden kişiye zarar vermesi gerekiyor.

Vergi temerrüdü sorunu

? Başkanı olduğunuz Noster Capital şirketinin Cayman Adaları’ndaki adresi Tülin Şahin. Vergi Kaçakçıların merkezi olduğu iddiası…

Vergi sözleşmeleri gibi şeyleri herkesin anlamasını bekleyemem elbette ama durumu kısaca şöyle açıklayabilirim. Noster Capital, iki hedge fon dediğimiz şeyi yönetiyor. Biri Cayman Adaları’nda, diğeri Malta’da bulunuyor. Dünyadaki tüm hedge fonları (3 trilyon dolar ve daha fazla sektör) vergi cennetlerine dayanmaktadır. Nedeni çok basit. Hedge fonlar, müşterilerinin sermayeleri üzerinden iki kez vergilendirilmesini önlemek için vergi cennetlerinde yapılandırılmıştır. Bir yatırımcı Cayman Hedge Fund’a yatırım yaptığında, Cayman’da vergi ödemez, bu vergileri kendi ülkesinde öder. Buna hiçbir ülke itiraz etmez. Çünkü vergi gelirlerini artıran bir durum.

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu