Ekonomi

Peyzaj ve süs bitkileri, bu fuardan dünyaya açılıyor

Peyzaj ve süs bitkileri sektörünün kalbi Sakarya’da atıyor PSB Anadolu 2021 Peyzaj, süs bitkileri, bahçe sanat ve ekipmanları sergisi.

Peyzaj ve süs bitkileri endüstrisinin kalbi Sakarya PSB Anadolu 2021 peyzaj, süs bitkileri, Bahçe Bir sanat ve ekipman sergisinde yener. Binlerce peyzaj ve süs bitkisinin oluşturduğu renk cümbüşü, Sapanka Gölü’nün eşsiz manzarasıyla birleşerek ziyaretçilerini memnun etmeye devam ediyor.

Peyzaj ve Süs Bitkileri Festivali, üç yıllık başarının ardından uluslararası bir statü kazanıyor ve PSB Anadolu 2021 Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçecilik ve Ekipmanları Sergisi olarak devam ediyor. Dördüncü yılda 8-11 Eylül 09.06.2017 tarihleri ​​arasında Sapanca Kırkpınar’da kurulacak olan pazar, dün görkemli bir törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı. Peyzaj ve süs bitkileri ile ilgili her şeyin sergilendiği PSB Anadolu Fuarı, halen ziyaretçilerin beğenisini kazanmakta ve sektörün buluşma noktası olma özelliğini taşımaktadır.

Bu yıl 200’e yakın standın açıldığı fuara Türkiye’den ve yurtdışından binlerce ziyaretçi katılıyor. Peyzaj ve süs bitkileri sektöründe çalışan ürünün tüm profilini süs bitkileri dışında birleştiren PSB Anadolu Pazarı; Peyzaj tasarımı ve kullanımı, sağlam toprak ve doğal taş, aydınlatma, biyolojik havuz ve havuz, üretim ekipmanları, oyun alanları, şehir ekipmanları firmaları. PSB Anadolu Market, geniş bir ürün yelpazesi sunarak ziyaretçilerine tüm ihtiyaçlarını hızlı ve kolay bir şekilde karşılama fırsatı sunuyor. 60 bin metrekarelik alanda başlayan PSB Anadolu Pazarı, 11 Eylül’e kadar sürecek.

200 firma ürünlerini stantlarında sergiliyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, üç yıldır düzenlenen festivalin bu yıl pazara dönüştüğünü belirterek, “Sakarya Süs Bitkileri ve Peyzaj Sergisi 8-11 Eylül tarihlerinde vatandaşlarımızın hizmetine açıldı. Yaklaşık 3 yıldır düzenlenen festival bu yıl pazara dönüştü. Gerekli alt yapı oluşturulmuştur. Fiziki ve çevresel her türlü imkan seferber edilerek açık havaya dönüştürülmüştür. Şu anda 200 yerli ve yabancı kurum ve firma stantlarını açarak ürünlerini burada sergilediler” dedi.

Yurt içi ve yurt dışından ciddi bir katılım var.

Başkan Yushe, Sakarya’ya bağlı ülkenin tüm dünyaya fidan satışına başladığını belirterek, “Topraktan son üreticiye kadar tüm ladin işlemleri burada yapılıyor. Tüm paydaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olan Sakarya Büyükşehir’in tüm çalışmalarına destek veren ve Türkiye pazarında fidan sergilemeyi başaran herkese teşekkür ederiz. Hem yurt içinde ciddi bir varlığı var.” Hem yurt dışından hem de yurt dışından yurtdışından gelen. Bugün velilerimizin günü, artık ülkemiz, Sakarya’nın öncülüğünde, Sakarya’nın çabalarıyla, fidanlarını dünyaya satmaya ve fidanlarını buradan dünyaya göndermeye başlamıştır. “Başarılar dilerim” dedi

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu