Gündem

PORSUK ÇAYI’NDA 6 KEMİK BULUNDU

ESKİŞEHİR’de Porsuk Çayı’nda ailelerinin kayıp şahıslara ifade verdiği 3 kişinin aranması sırasında altı kemik parçası bulundu.

ESKİŞEHİR’de Porsuk Çayı’nda aileleri kayıp başvurusunda bulunan 3 kişinin aranması sırasında altı kemik parçası bulundu. Dün ölü bulunan ve şehirde “Recep’i seviyorum” diye tanınan evsiz bir adam. Recep YıldızCesedi de gömüldü.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde aileleri kayıp şahsı ihbar etti ve kayıplara karıştı. Haberler Mehmet Erebakan (60), Hikmet Beecher (71) ve Bayram Koçak’ın (43) Porsuk Çayı’na düşmüş olabileceği ihtimali üzerine dün arama çalışması başlatıldı. Polis ekiplerinin yanı sıra AFAD, AKUT, Odunpazarı Ara ve kaydetBig Dipper ve Dorlion Arama Kurtarma gibi sivil arama kurtarma ekipleri de desteklendi.

6 kemik bulundu

Devam eden arama çalışmaları sırasında Porsuk Çayı’ndan su akışı kesilmeden önce ekipler, yaya olarak demir çubuklarla olay yerinde aramalarına devam etti. Ekipler yaptıkları çalışmada Porsuk akışında farklı noktalarda 6 kemik parçası buldu. İncelemelerin ardından insan veya hayvan kemiklerinin kemiklerinin belirleneceği söyleniyor.

‘RESEP GÜNÜ’ oyuncu kadrosunda

Eskişehir’de Porsuk Çayı’nın altındaki bir köprünün beton bölümünde ölü bulunan ve Eskişehir’de “Recep Amca” ve “Regis Seviyorum” lakapları ile anılan evsiz Recep Yıldız’ın otopsi işlemleri tamamlandı. Hastane morgundan çocuklar tarafından alınan Recep Yıldız, namazın ardından Çolak Sadık Camii Sakaraia-2 Sokak’taki Asri Mezarlığı’na defnedildi. Cenazeye katılan Yıldız’ın yakınları, cenaze töreni sırasında gazetecilerin fotoğraf çekmesine izin vermedi. Eskişehirliler sosyal medyadan yüzlerce taziye mesajı yayınlayarak Recep Yıldız’la çektikleri fotoğraf ve videoları paylaştı.

Porsuk Nehri'nde 6 kemik bulundu
Porsuk Nehri'nde 6 kemik bulundu
Porsuk Nehri'nde 6 kemik bulundu
Porsuk Nehri'nde 6 kemik bulundu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu