Sağlık

Pozitif gelinin düğünü mahallelinin kabusu oldu

Olumlu bir gelinin düğünü, bir komşunun kabusuydu. Gelinin düğünden 1 gün sonra taç giymiş halde bulunmasının ardından 24 kişi karantinaya alındı.

Gelinin olumlu düğünü mahallede kabus oldu

Düğünden 1 gün sonra gelinde korona bulaşınca 24 kişi karantinaya alındı

Denizli – Denizli‘Nin Deve Düğünden 1 gün sonra gelinin carna virüsü testi pozitif çıkınca damatla düğüne katılan 23 kişi daha karantinaya alındı.

Denizli’nin Chamel ilçesine bağlı Kolaki mahallesinde yaşayan Halise Nurselin A. ve Muhammed S., 22 Ağustos’ta yan taraftaki okul bahçesinde hayata katıldı. Düğünün ikinci gününde rahatsızlanan gelin, yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı. Çiftin düğünü, doktorların sorguladığı korona virüs testinin pozitif çıkmasıyla bölge halkının kabusu oldu.

Köy mahallesine gelen şube ekipleri, düğünde gelinle yakın temasta bulunan kişilerle temasa geçti. Gelin Halise Nurselin ve damat Muhammed S.’nin ardından nikaha katılan 23 kişi daha testlerinin pozitif çıktığı veya temaslı oldukları gerekçesiyle karantinaya alındı.

Kolaki ilçesine bağlı bir köyde düğün sonrası koronavirüs salgını meydana geldi. Mahallede tedbirleri hızla artıran Çameli İlçe Kurulu, temas halinde olabilecek ya da polis gruplarıyla irtibata geçme iddiası bulunan vatandaşları bir an önce uyardı. Mahalledeki pozitif vaka sayısında ciddi bir artış olması durumunda toplu karantina tedbiri kullanılabileceği söyleniyor.

Gelinin olumlu düğünü mahallede kabus oldu
Gelinin olumlu düğünü mahallede kabus oldu
Gelinin olumlu düğünü mahallede kabus oldu
Gelinin olumlu düğünü mahallede kabus oldu

Kaynak: Newshlas Haber Ajansı / Mete Sönmez

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu