Sağlık

Pozitif gelinin düğünü sonrası mahallede tedbirler arttırdı

Olumlu Bir Gelin Düğünü Sonrası Mahallede Boyutlar Arttı – Gelinin evlendikten sonra taç giydiğinin Damat Muhammet S tarafından bulunmasının ardından birçok kişi karantinaya alındı: “Düğünde pozitif biri vardı, belki ‘bilmiyorum’ yapabiliriz. çocuk pozitif, …

Olumlu bir gelinin düğününden sonra mahallede boyutlar arttı – Düğünden sonra taç giyen gelinin ardından birçok kişi karantinaya alındı

Damat Muhammed S:

“Düğünde pozitif bir insan vardı, belki bilmiyoruz”

Mahalle sakinlerinden Mustafa Mtskemsi:

“Eşim ve çocuğum pozitif, iletişimim var”

Denizli – DenizliDüğünün ardından koronavirüs testi pozitif çıkan gelinin yakınları ve vatandaşları, Türkiye’nin Çameli ilçesinde karantinaya alındı. Mahallede korona virüs korkusu devam ettiği sürece vatandaşlar tedbirleriyle çalışmalarına devam ediyor.

Denizli’nin Çameli ilçesine bağlı Kolaki semtinde Halise Na.A. Ve Muhammed s. Çift, düğünleri için 22 Ağustos’ta komşu bir okul bahçesinde bir araya geldi. Düğünün ardından rahatsızlanan gelin hastaneye kaldırıldı. Şüpheli doktorlar tarafından yapılan koronavirüs testi pozitif çıkınca çiftin düğünü komşu vatandaşları korkuttu. Köy mahallesine gelen şube ekipleri, düğünde gelinle yakın temasta bulunan kişilerle temasa geçti. Vatandaşlar şikayette bulunarak en yakın sağlık kuruluşuna şube ekipleriyle birlikte çalıştı. Sağlık tesislerinde yapılan açıklamanın ardından gelini Halise Na selamlarken, damat Muhammed’i övdü. Diğer komşu temaslıların yanı sıra çok sayıda kişi de testlerinin pozitif çıktığı veya temas halinde olduğu gerekçesiyle karantinaya alındı. Köyün Kolaki ilçesinde nikahın ardından koronavirüs vakası salgını çıkınca sözlü açıklama yapan Damat Muhammet S; “Düğünden sonra eşim hasta olunca test yaptırdık pozitif çıktı. Sonuç negatifti ve temas pozisyonundan karantinaya alındım. Komşularımız temasta göründüğü için karantinaya alındılar. Belki pozitif çıktı. Düğüne gelen kişi bilmiyor olabilir “Önlemleri aldık aslında durumumuz normal, hiçbir şeyden korkmuyoruz. Tedbirlerimiz devam ediyor, pozitif çıkmasın, halkımız kıble hastanesine gitmeli. En ufak bir şüphe” dedi.

“Düğün sonrası olumlu bir durum yaşandı”

Mahalledeki koronavirüs vakalarıyla ilgili açıklama yapan Kolaki ilçe başkanı Mustafa Adak; “Bir hafta önce 22-23 Ağustos’ta köyümüzde düğün vardı. Bu evlilik sonrası nikah 2 aile için olumlu bir durumdu. Ama tabi şimdi görüyorum ki normal mahallemizde her şey sorun değil. Ben de. aileleri tek tek ziyaret etti.Korkacak bir şey yok.Umarım gelecekte benzer bir durum yaşamayız” dedi.

“Eşim ve çocuğum pozitif, iletişim halindeyim”

Evlendikten sonra rahatsızlanan ve testi geçen Mustafa Çoban ve ailesi karantinada olduklarını söyledi. Shepherd karantina sürecini anlatıyor; “Sağlığımız düzeliyor, yedinci günümüzdeyiz. Düğünden sonra pozitif vakalarımız var. Biz de pozitif çıktık ve iletişime geçtik. Eşim ve çocuğum pozitif, irtibatım var. Köyde başka afakik bir durum yok. bu sırada” dedi.

“Vatandaşlar kendi önlemlerine göre yaşamaya devam ediyor”

Kolaki ilçesinde bakkal işleten Mukadder Yılmaz, yaşanan olumlu olaylar nedeniyle temkinli çalıştığını söyledi. იილმაზი; “Mahallede birkaç pozitif vakaya rağmen durum normal, köylüler çalışmaya devam ediyor. Gerekli tedbirler alınıyor, vatandaşlar maskeli ve sosyal mesafeli tedbirlerle yaşamaya devam ediyor” dedi.

Olumlu bir gelin düğününden sonra mahallede boyutlar arttı
Olumlu bir gelin düğününden sonra mahallede boyutlar arttı
Olumlu bir gelin düğününden sonra mahallede boyutlar arttı
Olumlu bir gelin düğününden sonra mahallede boyutlar arttı

Kaynak: Newshlas Haber Ajansı / Semih Can Yılmaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu