Ekonomi

Raylı sistemler üreticilerinin en büyükleri ESO’da bir araya geldi

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri (ARUS) Kümesi “Yönetim Kurulu ve İstişare Toplantısı” Estoshihir Sanayi Odası’nda (ESO) gerçekleştirildi.

Anadolu Raylı Ulaşım Sistemleri (ARUS) Kümesi “Yönetim Kurulu ve Danışma Toplantısı” Eskişehir Sanayi Odası’nda (ESO) gerçekleştirildi.

Eskişehir Valisi, Yönetim Kurulu’nun ardından istişare toplantısına katıldı. Erol Adaları, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Fuat Erdal, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Tuncay Döğeroğlu, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rifat Edizkan ve ARUS Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

“Uluslararası arenada önemli pazar fırsatları sunuluyor”

İstişare toplantısının açılışında konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, raylı sistemler alanında yerli üretim tecrübesinin uluslararası pazarda önemli pazar fırsatları sunduğunu belirterek, “Sektörel işbirliği ve ortaklıklar bu sektördeki gücümüzü artıracak. İlimizin üretim potansiyeli ve tecrübesi bize ihtiyacı karşılamada avantaj sağlayacaktır. “

“2023 hedefimiz 1 milyar dolar”

ARUS Başkan Yardımcısı İgit Bellin kümeye bilgi vererek, “Türkiye’nin tüm Anadolu’yu kapsayan bölge dışı ilk kaseti olarak ülkemizde raylı ulaşım sistemleri işleten sanayicilerimiz, yan kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte güç ve kuvvetler ile işbirliği yapmaktadır. Ulusal “Marka” inancıyla çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Ülkemizin tasarımından nihai ürüne kadar yerli ve milli bir marka raylı ulaşım sistemi oluşturup bir dünya markası haline getirmeyi ana hedef olarak belirledik ve bugüne kadar 10 milli marka ürettik. Tanzanya’dan Fas’a, Tunus’tan Katar’a, Polonya’dan Romanya ve Tayland’a 25 ülkeye ihracat yapıyoruz. Yıllık ihracatımız 750 milyon dolara ulaştı. “2023 için hedefimiz 1 milyar dolar” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, ESUSHEIR endüstri yetenekleri ve ESOS’taki üretim kapasitesi ARUS üyelerine devredildi. Bunu ESO Akademisi ve şirket ziyaretleri izledi. – Eskişehir

En büyük raylı sistem üreticileri ESO'da bir araya geldi
En büyük raylı sistem üreticileri ESO'da bir araya geldi

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu