Ekonomi

Rus turizm sektöründe Türkiye açık ara liderliğini sürdürüyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maia Lomidze, 2021 yılında Türkiye’nin Rus turistler için en popüler tatil destinasyonu olduğunu belirterek, “Turizm amaçlı ziyaret edilebilecek 40 ülke var. Bunlarla kıyaslanamaz. ülkeler.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maia Lomidze, Rus turistlerin önünde Türkiye“2021’de en popüler tatil yeri olduğu söyleniyor.”Turizm Kasıtlı olarak ziyaret edilebilecek 40 ülke var. Türkiye’deki tatil talebi bu ülkelerle kıyaslanamaz.

Lomidze, başkent Moskova’da Rus turizm sektörünü değerlendirdi.

Bu yıl Rusya’ya yaklaşık 20 milyon kişinin ayrıldığını anlatan Lomidze, “Lomidze, bütçe seçenekleri arasında Rusya’da tatil yapmak en hesaplı seçenek” dedi.

Lomidze, Türkiye’nin yurt dışında izin talep etme konusunda büyük ölçüde lider olduğunu kaydetti. “Türkiye, 2021 yılında Rus turistler için en popüler turizm destinasyonu. Turizm amaçlı ziyaret edilebilecek 40 ülke var ama Türkiye’de tatil talebi bu ülkelerle kıyaslanamaz.”

2019 yılında yaklaşık 6 milyon Rus turistin Türkiye’yi ziyaret ettiğini hatırlatan Lomidze, “2021’de turist akışının 2020’de önemli ölçüde aşılacağını düşünüyoruz. Yıl sonuna kadar 4 ila 4,5 milyon Rus turistin Türkiye’yi ziyaret etmesini bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Emre Gürkan Abay

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu