Sağlık

Sağlık Bilimleri Üniversitesinin kontenjanı doldu

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ), yükseköğretim kurumlarının 2021 yılı sonuçlarına göre kontenjanını doldurmuştur.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ), yükseköğretim kurumlarının 2021 yılı sonuçlarına göre kontenjanını doldurmuştur.

SBÜ Rektörü Prof. doktor Cevdet ErdolYazılı açıklamasında Üniversite ailesine katıldı ve TürkiyeSağlıklı bir gelecek için konuşacak tüm öğrencilerimizi tebrik etti.

2021 YKS sonrası öğrenci kontenjanlarının tam olarak doldurulmasını öğretmenlere, öğrencilere ve velilere bir iyi niyet ve iltifat olarak gördüklerini söyleyen Erdi, sonuçların hem üniversiteyi hem de sağlık camiasını çok memnun ettiğini sözlerine ekledi.

Erdul, sağlık konusunda ilk devlet üniversitesi olan SBU’nun, Sultan Abdülhamid Han’ın bugünün imkanlarıyla attığı bir eğitim adımını atmak için 2015 yılında bir uygulama olarak kurulduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Rektörümüzün bu tarihi hatıranın anısına Üniversitemize gösterdiği ilginin ve desteğin çok farkındayım ve bu vesileyle kendilerine teşekkür ediyorum. Bunun, hiçbir zaman hayal kırıklığına uğramamış olmamızın doğal bir sonucu olduğuna inanıyorum. Tercihleriyle kontenjanlarımızı dolduran kıymetli çocuklarımızın nezaketi.

En önemlisi sağlık alanında ülkemizde yoğun talep gören mesleklere yönelik fakülte, bölüm ve programlar açmamız ve bu bölüm ve programlarda %100 istihdam oranı yakalamamız büyümemizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Stratejimiz öğrencilerimizi tebrik etmektir.Üniversitemize kabul edilerek SBÜ öğrencisi olmaya hak kazananları, SBÜ ailesinin tüm üyelerine ve bu gelişmede emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür eder, Üniversitemize ve Üniversitemize hayırlı olmasını dileriz. sağlık topluluğu. “

Kaynak: Anadolu Ajansı / Aybüke Kamnal Kamacı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu