Sağlık

Sağlık personeli camiye girerek hoparlörden aşı anonsu yaptı

BİTLİS (İHA) – Sağlık personeli bir camiye girerek aşıyı yüksek sesle duyurdu.

Bitlis – Bitlis Sağlık müdürlüğüne bağlı aşı ekipleri, ilin tamamını çalmıyor, kapıdan çıkmıyor, köy köy, kapı kapı dolaşıp koronavirüslü vatandaşları taşıyor.

İl genelinde 100’e yakın ekip, aşıya karşı önyargılı olan vatandaşları şehri terk etmemeye ikna etmeye çalışıyor. Bitlis merkezde Yumurtafe köyünde görev yapan kadın sağlık çalışanları, bir camiye girerek vatandaşlara yüksek sesle aşı olmalarını istedi. Ayrıca haneleri ziyaret eden ekipler, aşı olmak isteyen vatandaşlara da aşı yaptırdı. Bitlis Valisi Oktay Çağatay, sağlık gruplarını özverili çalışmalarından dolayı tebrik ederek, yüzde 75 hedefine doğru ilerlediklerini söyledi. Sağlık ekiplerini özverili çalışmalarından dolayı tebrik eden Bitlis Valisi Oktay Çağatay, çalışmaları sonucunda yüzde 67,6’ya yükseldiklerini, hedeflerinin kısa sürede yüzde 75’i bulup ‘mavi’ olmak olduğunu söyledi. ‘ kategorisi. Tartışmanın aşı olduğunu tüm dünya biliyor. Cumhurbaşkanımız da bunu dile getirdi. Tüm Türkiye’nin aşı için seferber olduğunu biliyoruz. Bitlis başta olmak üzere doğu ve güneydoğu illerimizde bu aşılama bölgesinde vatandaşlarımızdan ne yazık ki yeterince nezaket görmedik. Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık ekipleri büyük bir özveriyle sahada her türlü çabayı gösteriyor. 100’e yakın ekip oluşturduk. Bu arkadaşlar 3 veya 4 takımla kapı kapı dolaşıyorlar. Her kişi ve gerektiğinde meralarda göçebe ve arıcıları ziyaret eder ve orada aşılama işlemlerini yapar. Aşı konusunda tereddütlü olan vatandaşlarımız, onları ikna etmek için ellerinden geleni yapıyorlar” dedi.

Bitlis’in ilk doz aşıyı gözlemlediğimizde sarı kategoride zirvelere ulaştığını vurgulayan Bitlis Valisi Çağatay, “Umarım önümüzdeki günlerde mavi Bitlis’e denk gelir diyerek mavileşiriz. Sizi davet ediyoruz. Çalışma Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerimizde devam etmektedir. Maalesef Kovid’de ciddi bir yoğunluk gözlemlendi. Halen kısmen devam etmektedir. Sağlık Bakanlığımızın verilerine göre ilimiz 67,6 aşılama oranına göre sarı kategoride aşı faaliyetlerine devam etmektedir. Birkaç gün içinde yüzde 75 maviye kavuşacağız. Vatandaşlarımız aşı konusunda en ufak bir tereddüt yaşamamalıdır. Ben de 2 doz Sinovac aşısı ve 2 doz Biontech aşısı oldum. Cumhurbaşkanımızın ve tüm bakanlarımızın olduğunu biliyoruz. Hep birlikte sağlıklı günlerimiz olsun inşallah. Buluşacağız,” dedi Linda.

Yumurtatepe Köyü’nde aşı hizmeti veren Sağlık Memuru Süleyman Aksev, “Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü çevre köy ve ilçelerde bize aşı çalışmaları yaptı. Onları ikna etmeye ve aşının gerekliliğini anlatmaya çalışıyoruz. dedi.

Sağlık personeli camiye girerek aşıyı yüksek sesle duyurdu.

Sağlık personeli camiye girerek aşıyı yüksek sesle duyurdu.

Sağlık personeli camiye girerek aşıyı yüksek sesle duyurdu.

Sağlık personeli camiye girerek aşıyı yüksek sesle duyurdu.

Newsshlas Haber Ajansı / Vahit Olcay – Son Dakika Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu